Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

MAZURY i WARMIA

MAZURY i WARMIA to kraina mocno zalesiona i łagodnie pofałdowana. Znajduje się tu ponad 3 tys. dużych i małych jezior, "oczek leśnych", rzek i kanałów, które tworzą razem scalony system komunikacji wodnej oraz wyjątkowe piękno krajobrazów.

Szczególnie interesujące przyrodniczo i bogate w zabytki przeszłości są okolice Mikołajek, Mrągowa, Pisza, Węgorzewa, Kętrzyna i Giżycka. Wielką rolę poznawczą spełniają liczne muzea przyrody, historyczne i skanseny, a także obiekty kultury i wyznania w obrządkach: prawosławnym, protestanckim i oczywiście rzymsko-katolickim, jak choćby Mała Bazylika w Świętej Lipce. Zamek, Muzeum im. M. Kopernika w Olsztynie imponuje i zachwyca cennymi zbiorami z twórczości wielkiego astronoma. Wspomnieć również należy o spotykanych śladach kultury plemiennej wymarłego ludu - Galindów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę