Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

WIGIERSKI PARK NARODOWY

WIGIERSKI PARK NARODOWY o powierzchni 15085 ha, chroni bogactwo przyrodnicze środowiska wodno - lądowego wokół kilkudziesięciu jezior z największym z nich Wigry. Akweny wodne zajmują 1/5 obszaru Parku . Atrakcje przyrodnicze są udostępniane w różnorodnej formie. Liczna jest sieć szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych i z wykorzystaniem pojazdów.

Zwiedzanie ułatwiają dobrze zorganizowane urządzenia turystyczne jak; wieże widokowe, pomosty obserwacyjne, wystawy stałe i czasowe, sieć ścieżek edukacyjnych z dokładnym opisem przyrody.
Kompletną charakterystykę wigierskiej przyrody znakomicie obrazują; nowootwarte Muzeum Jeziora Wigry, wystawy stałe i czasowe znajdujące się w siedzibie zarządu Parku w Krzywym.
Na terenie znajduje sie wiele miejscowości z licznymi atrakcjami historycznymi, tradycyjną twórczością ludową i współczesną. Oprócz tych hasłowo wymienionych atrakcji, niewątpliwym walorem są piękne krajobrazy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę