Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Sukcesy lekkoatletów

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Bardzo dobrze zaprezentowali się łomżyńscy lekkoatleci podczas rozegranej w weekend w Białej Podlaskiej I Ligi Seniorów. Justyna Korytkowska z klubu „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża w biegu na 3000m z przeszkodami ustanowiła rekord województwa podlaskiego seniorów 10.31,37 (poprzedni należał do Anny Wojtulewicz z klubu Podlasie Białystok - 10.44,55.) Znakomity rezultat w biegu na 200m – 21.97s. - osiągnął Hubert Wiśniewski z klubu LKS Narew-Kurpiewski Łomża. To rekord życiowy tego biegacza i jednocześnie minimum na tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów.

Trenerzy chwalą swoich podopiecznych. Andrzej Korytkowski trener Justyny podkreśla, że  poprawiła ona swoją życiówkę, aż o 37 sekund, co na tym poziomie rzadko się zdarza.
- Co ciekawe zaprezentowała piorunujący finisz (ostatnie 200m pokonała w 34 sek.) znaczy to, że są jeszcze rezerwy. Wynik 10.31,37 z takiego biegu to dla mnie „KOSMOS” cieszę się podwójnie, bo to zawodnik klubu, a i moja żona – przyznaje Korytkowski.  
28 czerwca ma odbyć się młodzieżowy międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny Polska – Niemcy w Rostoku. Czas na uzyskanie wyników jest do 20 czerwca. Teraz Justyna posiada pierwszy wynik (na mecz jadą dwie najszybsze zawodniczki).
- Będę starała się obronić mój wynik, aby reprezentować Polskę na tym meczu – podkreśla Justyna Korytkowska.

Także trener Jan Kotowski z klubu LKS Narew-Kurpiewski Łomża nie szczędzi słów pochwały swoim zawodnikom. Hubert Wiśniewski Hubert w biegu na 200m osiągnął znakomity rezultat 21.97s.(r.ż)i jednocześnie minimum na tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów.
- To drugi wynik w historii Łomżyńskiej lekkiej atletyki. Szybciej na tym dystansie biegał tylko A. Zaczek – 21.58s. - podkreśla Kotowski.

W Białej Podlaskiej dobrze zaprezentowali się także inni łomżyńscy lekkoatleci. Magdalena Żebrowska (LKS Narew) posłała kulę na odległość 12.49m, Marek Mogielnicki (LKS Narew) skoczył w dal – 6.59m (r.ż), a Magdalena Stankiewicz (Prefbet) uzyskała swój najlepszy wynik w tym roku na 800m 2.11,71.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę