Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Przyjazne L-elki, ale po godzinach szczytu

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej zwróciła się z uprzejmą prośbą do Prezydenta Miasta Łomża o rozważenie możliwości ograniczenia poruszania się po ulicach miasta Łomża samochodów Nauki Jazdy, tzw. „L” ( z wyłączeniem przedsiębiorców prowadzących lokalną działalność gospodarczą na terenie miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego), od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: 1.od 7.00 do 9.00 2.od 15.00 do 17.00

W uzasadnieniu Rada Izby napisała:

    “Ponad regionalne znaczenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży powoduje, iż nasze miasto odwiedza kilkadziesiąt pojazdów dziennie z napisem „Nauka Jazdy”.

    Są to samochody zarejestrowane w powiatach: zambrowskim, wysokomazowieckim, piskim, grajewskim, kolneńskim, jak również w miastach jak: Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, Wyszków, Warszawa i innych.

    Tak duża ilość tych „specyficznych użytkowników drogi” powoduje duże utrudnienia dla życia społeczności łomżyńskiej, w tym pracy przedsiębiorców. Skumulowanie w centrum miasta tych pojazdów doprowadza niejednokrotnie do sztucznych zatorów drogowych głównie spowodowanych dużą ilością tych samochodów na jednym pasie drogi czy skrzyżowaniu. Wyrażając naszą opinię nie mamy zamiaru dyskryminować innych przedsiębiorców, czy też gościnnie uczących się przyszłych kierowców, ale przede wszystkim wyrażamy naszą troskę o przyjazne funkcjonowanie w mieście wszystkich użytkowników dróg. Wskazane godziny ograniczeń, naszym zdaniem znacząco pomogą w bezproblemowym dotarciu do / i z pracy, szkoły mieszkańcom Łomży i okolicznych gmin.

    Mamy nadzieję , iż nasze stanowisko i prośba znajdzie aprobatę w działaniu nie tylko Pana Prezydenta, ale przede wszystkim pomocy ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, partnera instruktorów i kierowców”.

 

Edyta Gawrych
pt, 25 kwietnia 2008 11:46
Data ostatniej edycji: pt, 25 kwietnia 2008 12:19:32

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę