Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Komisja Rozwoju o strefie ekonomicznej i rozwiązaniach drogowych

Dnia 3 kwietnia 2008 roku Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa została zaproszona na posiedzenie Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego. Spotkanie odbyło się w sali narad w Urzędzie Miejskim w Łomży o godz. 14:00. Oprócz Radnych Miasta w obradach uczestniczył Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński. Przedstawiciele Izby zostali zaproszeni na dyskusję dotyczącą tworzonej podstrefy ekonomicznej w Łomży.

Planowane rozwiąznia komunikacyjne
Planowane rozwiąznia komunikacyjne

Na prośbę Przewodniczącego Pawła Borkowskiego jako pierwszy głos w dyskusji zabrał Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Maciej Zajkowski. Prezes reprezentujący grono przedsiębiorców przypomniał, iż ostatnie spotkanie dotyczące utworzenia podstrefy w Łomży odbyło się 30 stycznia br., na którym Wiceprezes Zarządu SSSE Leszek Dec przekazał dla Prezydenta Brzezińskiego Porozumienie. Prezes Rady Izby podkreślił o dużej wadze przedsięwzięcia i zainteresowaniu łomżyńskich przedsiębiorców – członków Izby. Złożone Listy Intencyjne oraz udział w każdym spotkaniu dotyczącym utworzenia podstrefy na terenie Łomży, świadczy o zaangażowaniu firm w przedsięwzięciu. ŁIP-H współpracując z Urzędem Miejskim w Łomży była promotorem całej inicjatywy, a kwestia proceduralno – administracyjna należała do Miasta Łomża. Prezes Zajkowski podkreślił, że zainteresowani przedsiębiorcy czekają na “zielone światło” i są gotowi do podjęcia działań.

Prezydent Jerzy Brzeziński podtrzymał informację, iż Miasto Łomża nie wycofało się z utworzenia podsterfy w Łomży. Poinformował, że Urząd Miasta Łomża otrzymał od Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej porozumienie w sprawie utworzenia podstrefy w Łomży. Jednak po dokładnym przeanalizowaniu treści umowy, kierując się dobrem Miasta i przedsiębiorców zgłosił pewne uwagi, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymał odpowiedzi. Miasto dysponuje gruntami uzbrojonymi dla przedsiębiorców, z przeznaczeniem pod działalność w SSSE. Na zakończenie Prezydent Brzeziński zobowiązał się do wynegocjowania korzystnych warunków zarówno dla Miasta Łomża jak i dla firm chcących inwestować i funkcjonować w podstrefie SSSE. Informacje dotyczące podpisania porozumienia oraz o warunkach dla przedsiębiorstw w sprawie przystąpienia do podsterfy zostaną podane do publicznej wiadomości.

Podczas spotkania Prezydent Miasta Łomża przedstawił koncepcje rozwiązań drogowych . Przedstawione plany w pełni odzwierciedlają potrzeby połączenia terenów przemysłowych ul. Poznańskiej, Spokojnej i Piłsudskiego, jak rownież wpisują się w koncepcje drogowe nowo tworzonego Centrum Handlowego “Narew”. Radni Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, jak i Prezes Rady Izby z dużym zadowoleniem przyjęli przedstawione koncepcje, których realizacja w znaczny sposób przyczyni się do zagospodarowania kolejnych terenów przemysłowych, jak również udrożni ciągle narastający ruch samochodów w Łomży.

Na zakończenie spotkania Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej podziękowal Panu Przewodniczącemu za kolejne zaproszenie na komisje. Zdaniem Prezesa Zajkowskiego spotkania i rozmowy w ważnych sprawach dotyczące przedsiębiorczości i przedsiębioców to dobry krok na przyszłość.

 


Edyta Gawrych
pt, 04 kwietnia 2008 10:21
Data ostatniej edycji: pt, 04 kwietnia 2008 10:54:37

 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę