Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Przyjazna rewizyta miasta Södertälje w Łomży

Dnia 1 kwietnia 2008 roku do Łomży przybyła z rewizytą delegacja z miasta Södertälje ze Szwecji. Przedstawiciele strony szwedzkiej w osobach: Roger Svanborg Viceprezydent miasta Södertälje, Karl Svensson – przedstawiciel regionu Sztokholmskiego w Warszawie oraz Pani Urszula Estmer (urodzona w Łomży) mieszkająca i pracująca na stałe w Södertälje spotkali się z przedstawicielami Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w osobach: Prezes Rady Izby Maciej Krzysztof Zajkowski, Vice Prezes Rady Izby Artur Truszkowski, Członek Rady Izby Wojciech Dąbrowski oraz Elżbieta Gadomska jako gospodyni uroczystego obiadu w Restauracji Amadeus.

Podczas kilkugodzinnego spotkania były prowadzone m.in. rozmowy na tematy dotyczące współpracy przedsiębiorców polskich i szwedzkich, barier, jakie występują pomiędzy naszymi krajami, a także o walorach gospodarczych, rekreacyjnych i turystycznych Łomży i okolic. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali katalogi z danymi naszych członków, zaś Pani Elżbieta Gadomska obdarowała gości znakomitymi Sękaczami firmowej produkcji. Delegaci mieli okazję podziwiać zagospodarowane tereny okolic Łomży oraz Kompleksu Agroturystycznego “Olszynka” w Olszynach – członka Izby.

Zagraniczni goście zapowiedzieli ponowne spotkanie w miesiącu maju. Planowana jest wspólna konferencja przedsiębiorców łomżyńskich i przedsiębiorców regionu Sztokholmskiego w zakresie bliższego poznania się oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i Szwecji. Program zawierał by także wizyty studyjne poszczególnych przedsiębiorców w firmach łomżyńskich.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, której gospodarzem był Prezydent Miasta Łomża Pan Jerzy Brzeziński, w której uczestniczył także Prezes Rady Izby Pan Maciej Krzysztof Zajkowski.

 

 

Edyta Gawrych
śr, 02 kwietnia 2008 11:45
Data ostatniej edycji: śr, 02 kwietnia 2008 15:24:10

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę