Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zakończenie projektu "Program szkoleń promujących clustering"

Miło nam poinformować, iż w dniu 7 marca br. mieliśmy honor i przyjemność wziąźć udział w konferencji kończącej ogólnopolski projekt "Program szkoleń promujących clustering". Wśród gości zaproszonych byli również przedstawiciele Klastra Spożywczego “Naturalnie z Podlasia”, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz drogę powstania.

Od lewej: Prezes ŁIP-H M. Zajkowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki D. Bogdan oraz Vice Prezes "Naturalnie z Podlasia" W. Dąbrowski.
Od lewej: Prezes ŁIP-H M. Zajkowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki D. Bogdan oraz Vice Prezes "Naturalnie z Podlasia" W. Dąbrowski.

Klaster Spożywczy “Naturalnie z Podlasia” będąc w nielicznym gronie sformalizowanych inicjatyw w skali ogólnopolskiej, zaprezentował aktualny stan organizacji, plany i projekty na najbliższą przyszłość. Jako "dziecko" zrodzone w efekcie Programu realizowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiebiorczości, w kuluarach konferencji doszło do bezpośrednich spotkań z Panią Danutą Jabłońską – Prezesem PARP, gdzie padły zapewnienia dotyczące wzajemnej współpracy. ( przypominamy, iż PARP to czołowa i nadrzędna organizacja zajmujaca się dystrybucją środków unijnych w skali programów krajowych)

Na konferencji obecny był także Wiceminister z Ministerstwa Gospodarki – Dariusz Bogdan, który powiedział: - Jestem przekonany, że "Program szkoleń promujących clustering" pomógł wielu przedsiębiorcom w podjęciu decyzji o realizacji wspólnych przedsięwzięć w formie klastra.
Wiceminister podkreślił, że obecnie klastry traktuje się jako dynamiczne systemy innowacyjne oparte przede wszystkim o transfer wiedzy. – "Program szkoleń promujących clustering" idealnie wpisuje się w tego rodzaju działania, dzięki czemu może być on postrzegany jako istotny wkład w budowę gospodarki opartej na wiedzy – dodał. Według Wiceministra bardzo często, jako główny czynnik składający się na sukces klastrów, wskazuje się także kapitał ludzki. – Z tego względu, jednym z najistotniejszych działań na rzecz umacniania powiązań kooperacyjnych są inicjatywy mające na celu doskonalenie i efektywne wykorzystanie zasobów pracy – dodał.

Wiceminister Dariusz Bogdan pogratulował organizatorom i realizatorom udanej realizacji projektu "Program szkoleń promujących clustering". Życzył także wszystkim uczestnikom szkoleń budowania trwałych relacji biznesowych z innymi przedsiębiorcami i lokalnym samorządem. – Realizowane przez Was wspólne działania będą prowadziły do rozwoju konkurencyjności regionów i działających w nich podmiotów gospodarczych – podkreślił.

Mamy nadzieję, iż tego rodzaju wydarzenia będą tworzyły długą historię inicjatywy klastrowej, będą budujące i mobilizujące dla członków Klastra Spożywczego “Naturalnie z Podlasia” do dalszej pracy.

"Naturalnie z Podlasia" reprezentował Vice Prezes Stowarzyszenia (członek ŁIP-H) Wojciech Dąbrowski, natomiast Łomżyńską Izbę Przemysłowo - Handlową Prezes Rady Izby Maciej Krzysztof Zajkowski.

 

 


 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę