Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Maciej Żywno nowym wojewodą podlaskim

Wczoraj wieczorem premier Donald Tusk wręczył akty powołania 16 wojewodom. - Zostajecie państwo wojewodami nie tylko po to, by reprezentować skutecznie rząd RP w województwie, jesteście powołani także do wielkiego zadania, jakim jest reforma administracji właśnie na poziomie wojewódzkim – powiedział szef rządu. W exposé Tusk zapowiedział, że jego gabinet zamierza przekazać część kompetencji wojewodów marszałkom województw.

Jak podkreślił premier podczas uroczystości wręczenia powołań wojewodom jednym z pierwszych zadań nowej administracji jest doprowadzenie do dalszej decentralizacji. - Chcemy, abyście pomogli nam wzmocnić zaufanie do samorządu terytorialnego – powiedział Donald Tusk.

Nowy wojewoda podlaski Maciej Żywno ma 31 lat, ostatnio zajmował stanowisko sekretarza miasta Białegostoku. Był także pełnomocnikiem prezydenta miasta do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia jest pedagogiem. Należy do PO.
W Białymstoku znany dotąd głównie z działalności samorządowej. To głównie dzięki jego staraniom w 2005 roku w Białymstoku powstało Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych. Jest także jednym z założycieli funduszu stypendialnego Białystok Ojcu Świętemu oraz członkiem obecnej kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Wojewodowie są reprezentantami rządu w regionie. Do ich najważniejszych zadań należy realizacja polityki rządu w województwach oraz nadzorowanie jednostek samorządu terytorialnego. Wojewodowie są również odpowiedzialni m.in. za zapewnienie porządku publicznego.


Źródło: www.4lomza.pl

Edyta Gawrych
pt, 30 listopada 2007 10:42
Data ostatniej edycji: pt, 30 listopada 2007 10:49:25

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę