Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Konkurs "Bezpieczna Droga do Szkoły" rozstrzygnięty!

Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły - edycja 2008” zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły oczami pierwszoklasistów”. Konkurs trwał od 01 września do 15 października 2008 r. Dedykowany był do uczniów klas pierwszych z terenu powiatu łomżyńskiego. W ramach konkursu każdy uczestnik miał za zadanie przygotować samodzielnie wykonaną pracę plastyczną na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie drogi do/ze szkoły

                Na konkurs wpłynęło 210 prac dzieci ze Szkół z całego powiatu łomżyńskiego. Komisja spośród nadesłanych prac wyłoniła sześć prac zwycięskich przyznając nagrodę główną, dwie równorzędne nagrody drugie oraz dwie równorzędne nagrody trzecia jak też jedno wyróżnienie. Dla najlepszych prac zostały ufundowane nagrody rzeczowe zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży.

Wybór zwycięskiej pracy był bardzo trudny, gdyż każda praca mniej lub więcej nawiązywała do tematu konkursu. Niemniej jednak komisja przy wyborze kierowała się przede wszystkim n/w kryteriami: - zgodności z tematem, tj. przekazanych treści związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego,- indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi oraz samodzielność,- oryginalność środków wyrazu. - komunikatywność dla przeciętnego odbiorcy,- estetyki pracy.  Istotą konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpośrednie zaangażowanie najmłodszych uczniów w tematykę ruchu drogowego i te założenia mamy nadzieję, że zostały zrealizowane.

Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację, jednocześnie przypominając, iż nie liczy się zajęte miejsce lecz dobra zabawa a jeszcze bardziej zdobyte doświadczenia, umiejętności a przede wszystkim wiedza.

 

Lista laureatów: 
  • I miejsce – Marta Obiedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży
  • II miejsce – Maria Filipkowska  ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży
  • II miejsce – Dominik Gromadzki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży
  • III miejsce – Kacper Łepkowski ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy
  • III miejsce – Weronika Lewkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży
  • Wyróżnienie – Aleksandra Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 05 listopada o godz. 11.00 w Galerii Bonar w Łomży przy ul. Wojska Polskiego. Została tam również sporządzona mała wystawa pokonkursowa z najciekawszych prac biorących udział w konkursie. Zdjęcia najciekawszych prac zostaną zamieszczone w Internecie w artykule z relacji wręczenia nagród.

 

 

Ruch Drogowy
śr, 29 października 2008 18:27
Data ostatniej edycji: pon, 19 stycznia 2009 12:06:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę