Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Szkolenie psów Ahlan na drodze do Podlaskiej Marki

mm cz, 23 marca 2023 13:08

Łomżyńskie szkolenie psów Alhan również nominowane do Podlaskiej Marki 2022. To drugi, obok WOPiTU, łomżyński podmiot nominowany do tej nagrody.

Szukają mogiły powstańców

mm cz, 23 marca 2023 10:57

- Dziś mamy finał, tzn. prof. Radosław Mieszkowski z UW prowadzi badania georadarowe, czy ta mogiła tutaj jest – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego i entuzjasta historii. Naukowiec i wolontariusze szukają nad Biebrzą miejsca spoczynku powstańców styczniowych.

Kolej do Łomży i Intercity ze Śniadowa

mm śr, 22 marca 2023 19:46

- W najbliższy poniedziałek 27. marca Sejmik zajmie się wnioskiem o wprowadzenie do WPF-ki (Wieloletniej Prognozy Finansowej) wkładu finansowego województwa podlaskiego realizacji inwestycji modernizacji linii kolejowej Łomża-Białystok - zapowiada Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. - To konkretne pieniądze na przywrócenie połączeń kolejowych do Łomży.

Poseł Truskolaski i radni PO o nieudolnościach PiS

mm śr, 22 marca 2023 18:12

Między wiatą Hali Targowej a torami kolejowymi w Łomży stanęli działacze PO: poseł Krzysztof Truskolaski z Białegostoku i radny Rady Miejskiej Łomży Piotr Serdyński oraz łomżyniak Jacek Piorunek, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Dwaj pierwsi działacze mówili o nieudolności rządu PiS i fiasku programu Mieszkanie Plus w Łomży, zaś trzeci o rychłych dofinansowaniach dla Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

mm śr, 22 marca 2023 16:18

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z Poligonową doszło do potrącenia pieszej. Kobieta zabrana do szpitala, kierowca trzeźwy.

Kolejna kara za śmieci i następna w kolejce

mm śr, 22 marca 2023 10:01

Ponad 130 tys. zł kary ma zapłacić Miasto Łomża za nieosiągnięcie w 2019 roku wskaźnika recyklingu niektórych odpadów komunalnych. W 2020 roku również nie udało się w mieście spełnić tych wymagań, w związku z tym należy oczekiwać kolejnej kary.

Łomża samochodami stoi, głównie starszymi

mm śr, 22 marca 2023 07:44

W mieście Łomża na koniec 2022 roku zarejestrowanych było prawie 42 tys. pojazdów, z tego bez mała 80% stanowiły samochody osobowe. Elektryków było zaledwie 32 pojazdy, a jednośladów aż 2700 sztuk. Z wszystkich zarejestrowanych pojazdów w 2022 roku wyprodukowanych było 247, a prawie 40% miało ponad 20 lat.

Drewno to ważny surowiec odnawialny i ekologiczny

mm wt, 21 marca 2023 18:23

„Nie było nas, był las - nie będzie nas, będzie las”. Powiedzenie zawiera mądrość ludową, że życie człowieka jest kruche i przemijające wobec potęgi odwiecznej Natury. W Międzynarodowym Dniu Lasu, który z woli ONZ świętowany jest 1. dnia wiosny, złożyliśmy życzenia zdrowia pracownikom i drzewostanom Nadleśnictwa Łomża na ręce nadleśniczego Dariusz Godlewskiego. W rozmowie z okazji święta spytaliśmy, ile drzew rocznie się sadzi, a ile metrów drewna pozyskuje z wyrębu lasu.

Ostatnie dni na zapłacenie bonem turystycznym

mm wt, 21 marca 2023 14:22

31 marca upływa termin na zapłacenie bonem turystycznym. Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia. Można nim choćby zaliczkowo dokonać przedpłaty za wyjazd dziecka na letnie kolonie, obóz czy wycieczkę.

Pierwszy bocian na wiosnę przyleciał w Dolinę Narwi

mm wt, 21 marca 2023 14:05

Trzy tygodnie marca na rozlewiskach Narwi upłynęły pod znakiem zbliżającej się wiosny. Masowe przeloty na niebie widzą i słyszą obserwatorzy, ciekawi, jak gęsi gęgawy i zbożówki tworzą klucze. W Dolinie Narwi bocianów raczej jeszcze nie ma w pasie od Łomży do Wizny, lecz o poranku we wtorek, 21. marca, zaobserwowano boćka na gnieździe w Rakowie – Czachach. - Nadeszła wiosna - oznajmia przyrodnik Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Nie zaspokoił kobiety, więc poszedł na policję

mm wt, 21 marca 2023 13:26

Za nie publikowanie „nagiego nagrania” kobieta zażądała 13 tys. zł. 25-latek przelał część tej kwoty, ale to szantażystki nie usatysfakcjonowało. Teraz sprawą zajęła się policja.

Ogromne zobowiązanie wisi nad MPGKiM

mm wt, 21 marca 2023 12:12

Aby zachować płynność finansową zakładu, w 2025/2026 roku MPGKiM będzie musiało ponownie negocjować z Urzędem Marszałkowskim przedłużenie harmonogramu spłat. W taki sposób zastępca prezydenta Andrzej Garlicki wyjaśnia kwestię ciążącej około ponad 10 milionowej kary śmieciowej.

Wypadek motorowerzysty

mm wt, 21 marca 2023 09:57

Kierowca motoroweru stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem na Pl. Kościuszki. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Rodzaje kredytów samochodowych – który jest dla mnie najlepszy?

JJS wt, 21 marca 2023 07:38

Kredyt bardzo często jest jedyną opcją na zdobycie samochodu. Niestety całkiem spore grono Polaków nie może sobie pozwolić na zakup samochodu za gotówkę. W zależności od potrzeb i możliwości kupujemy samochody nowe lub używane. Niemal każdy dorosły obywatel naszego kraju posiada choć jedno auto. Polska w rankingu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) zajęła trzecie miejsce pod względem liczby samochodów na 1000 mieszkańców. Z rankingu wynika, że posiadamy aż 642 samochody na tysiąc obywateli. Zapewne liczba ta nie byłaby tak imponująca, gdyby nie to, że posiłkujemy się środkami z instrukcji finansowych. Jakie są rodzaje kredytów samochodowych i jak dobrać kredyt do swoich potrzeb?

Początek wiosny w miarę ciepły z opadami

mm pon, 20 marca 2023 18:49

Po bardzo ciepłym i wiosennym weekendzie, nadchodzący tydzień stanie pod znakiem przedwiośnia. Silna cyrkulacja strefowa z zachodu na wschód spowoduje napływ umiarkowanie ciepłych mas powietrza znad Atlantyku nad Europę – pisze w prognozie IMGW. W całym kraju temperatury dodatnie, zarówno w dzień, jak i w nocy, bez przygruntowych przymrozków. Jeśli wystąpią opady, to tylko deszczu, gdzieniegdzie pojawią się pierwsze wiosenne burze.

Kołakowski zachęca do uprawy ziemniaka

mm pon, 20 marca 2023 17:10

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Lech Kołakowski w łomżyńskim PEPEES-ie zachęcał rolników do uprawy ziemniaków. "Uprawa ziemniaka dzisiaj jest dywersyfikacją w trudnej sytuacji na rynku zbóż. To ziemniak będzie dawał bezpieczeństwo, a przetwórcom zapewni surowiec" - mówił Kołakowski dodając, że przetwórcy deklarują podwojenie skupu ziemniaka. Mogłoby być to pewnym ratunkiem dla trudnej sytuacji na rynku zbóż.

Głosujemy z Łomży na Ośrodek WOPiTU z Łomży

mm pon, 20 marca 2023 15:56

Wystartował konkurs Podlaska Marka. Jedną propozycją z Łomży i powiatu łomżyńskiego w 2022 r. jest działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Od 31 lat ta zasłużona placówka świadczy pomoc leczniczą mieszkańcom miasta, powiatu i województwa oraz rodzinom. - Każdy oddany przez Czytelniczki i Czytelników 4lomza.pl głos to docenienie naszej pracy – mówi psycholog Renata Szymańska z WOPiTU. - W 2022 r. pomogliśmy psychologicznie i psychoterapeutycznie 3 592 osobom z Łomży, powiatu łomżyńskiego, Podlaskiego i z całego kraju.

Spłonęło auto, a właścicielowi może grozić więzienie

mm pon, 20 marca 2023 15:15

Mieszkańcowi powiatu łomżyńskiego, któremu spłonęło auto, może grozić więzienie. Przesądzić o tym mają okoliczności zdarzenia, które ustalają policjanci.

Komplety pościeli - jak wybrać idealne rozwiązanie do sypialni? 

JJS pon, 20 marca 2023 12:17

Dobrze dobrana pościel to nie mniej ważny element wyposażenia sypialni niż właściwie zaprojektowane łóżko z profesjonalnym materacem. Nie bez powodu ekskluzywne produkty do sypialni cieszą się coraz większym powodzeniem...

Wygaszony mandat zmarłego radnego

mm pon, 20 marca 2023 11:13

Z dniem 13 marca 2023 roku Komisarz Wyborczy w Łomży wygasił mandat zmarłego radnego Jana Olszewskiego.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę