Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

W podróż zabierz ze sobą rozsądek

Nadeszła długo oczekiwana przez kierowców astronomiczna wiosna. Jednak pomimo tego, że w kalendarzu kwiecień za pasem, na drogach wciąż jeszcze panują zimowe warunki pogodowe. Warto o tym pamiętać siadając za kierownicą.

Nocą temperatury spadają jeszcze o kilka stopni poniżej zera. Topniejący śnieg tworzy na mniej uczęszczanych drogach niebezpieczne dla poruszającego się pojazdu koleiny oraz zamarza pod wpływem niskich temperatur, więc nawierzchnie dróg mogą być w dalszym ciągu pokryte cienką warstwą lodu. Nadmierna prędkość i powodująca uśpienie uwagi za kierownicą świadomość tego, że zima się skończyła, są przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Poza terenem zabudowanym, ciągu dnia, nadal lepiej jest używać świateł mijania. Jesteśmy bardziej widoczni, co ułatwi jazdę innym kierowcom, a także i nam samym. Miejmy na uwadze to, że wiosenne, grymaśne pogodowo poranki i popołudnia, powstające mgły, występujące opady atmosferyczne skracają widoczność na drodze, a tylko jazda z włączonymi światłami mijania widoczność tę utrzymuje na poziomie optymalnym. W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza włączenie świateł mijania jest naszym obowiązkiem.
Przyzwyczajeni do zimowych szarości uważajmy także na "ostro" świecące poranne słońce, które może powodować oślepienie i stanowić zagrożenie podczas wykonywania takich manewrów jak wyprzedzanie, czy omijanie stojących na poboczach pojazdów. Zachowajmy szczególną ostrożność dojeżdżając do miejsc, gdzie możemy spodziewać się pieszych uczestników ruchu. Dokładnie obserwujmy więc przejścia dla pieszych, pobocza, chodniki. Pieszy też może zostać oślepiony przez padające promienie słoneczne - nie zauważy nadjeżdżającego pojazdu.
Zimowo wiosenny okres przejściowy jest jednym z bardziej niebezpiecznych okresów w roku. Siadając za kierownicą pamiętajmy, że oprócz dokumentów pojazdu i uprawnień do kierowania – rozsądek to coś, co kierowca zawsze powinien posiadać przy sobie.
Pogodnych, a przede wszystkim bezpiecznych wiosennych wojaży wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzy łomżyńska "drogówka"

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę