Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Karta motorowerowa w Śniadowie!!!

Godna uwagi i polecenia jest inicjatywa nauczyciela techniki z Gimnazjum w Śniadowie Pana mgr Tomasza Szeląga, który zorganizował i przeprowadził szkolenie (kurs) dla młodzieży ubiegającej się o kartę motorowerową. Okres wiosenny i wakacyjny jest to czas zwiększonej aktywności osób poruszających się na wszelkiego rodzaju rowerach i motorowerach. Jak wynika z doświadczenia policyjnego egzaminy na kartę motorowerową zdają tylko nieliczni. Większość dzieci nie jest przygotowana do bycia uczestnikiem ruchu drogowego, nie zna podstawowych znaków, przepisów sytuacji w ruchu drogowym. Dlatego też bardzo ważną rolę odgrywają szkolenia zaproponowane przez Pana Szeląga, które zapewne przygotują dzieci do uzyskania karty motorowej ale i dadzą podstawy do dalszej edukacji komunikacyjnej. W załączeniu przedstawiam krótki reportaż z odbytych szkoleń sporządzony w całości przez Pana Tomasza Szeląga.

„Uczniowie z Gimnazjum w Śniadowie, którzy ukończyli 13 lat i są zainteresowani zdobyciem uprawnień do kierowania motorowerem, czyli tzw. karty motorowerowej uczestniczą świadomie w odbywających się teoretycznych zajęciach przygotowujących. Jest to cykl pozalekcyjnych spotkań zorganizowanych przez nauczyciela techniki, będącego jednocześnie szkolnym koordynatorem wychowania komunikacyjnego. Podczas zajęć przyszli kierowcy rozszerzają swoją wiedzę dotyczącą ogólnych pojęć z dziedziny ruchu drogowego, dogłębnie poznają przepisy regulujące ruch pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz są zapoznawani z elementami pierwszej pomocy. Na koniec każdych zajęć otrzymują przygotowany przez prowadzącego pakiet materiałów, z którym mają obowiązek się zapoznać i którego znajomość stanowi podstawę do następnego spotkania. Odbywające się zajęcia to efekt refleksji, jaka nasunęła się po kilku latach doświadczeń i spostrzeżeń. Młodzież nie jest świadoma zagrożeń, jakie mogą czyhać na uczestników ruchu – w tym przypadku – na kierujących. Większość z nich do tej pory podchodziła do egzaminu z „marszu”. Co prawda, posiadali przygotowanie zdobyte podczas lekcji techniki w szkole podstawowej i w gimnazjum, ale okazywało się to zazwyczaj niewystarczające.  Po kilku godzinach wspólnych spotkań, podczas których rozwiązujemy ogólnodostępne testy, tworzymy i rozwiązujemy tzw. „krzyżówki”, omawiamy rozdziały Kodeksu Drogowego oraz poznajemy znaki i sygnały w ruchu drogowym mogę stwierdzić, że uczniowie, którzy przeszli całe szkolenie przygotowujące będą dobrymi kierowcami.”        

                                                                                      mgr Tomasz Szeląg

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Ruch Drogowy
wt, 13 maja 2008 12:38
Data ostatniej edycji: śr, 27 sierpnia 2008 10:49:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę