Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

K O N K U R S dla pierwszoklasistów !!!

Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" - edycja 2008 organizuje konkurs plastyczny pt. Bezpieczna droga do szkoły oczami pierwszoklasistów”.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wiele dzieci po raz pierwszy przekroczy mury Szkolne rozpoczynając "przygodę" z nauką. Dla wielu z nich jest to niemałe przeżycie. Nowe otoczenie, nowi koledzy, przedmioty lekcyjne, nierzadko samotna droga do i ze szkoły – wszystko to stanowi nowum w życiu młodego adepta sztuki szkolnej. SRD KMP w Łomży wspólnie z WORD w Łomży chcąc zachęcić dzieci do nauki – w tym wypadku nauki bezpiecznego poruszania się po drogach zorganizowała konkurs dla dzieci klas pierwszych. Powszechnym jest fakt, iż  dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę więc Konkurs będzie miał właśnie tą formę. Zadaniem pierwszoklasistów jest wyrażenie w formie plastycznej co rozumieją poprzez stwierdzenie: Bezpieczna Droga. Mamy nadzieję, że zainteresuje to najmłodszych jak też zaangażuje w tematykę ruchu drogowego albowiem wiedza zdobyta w najmłodszych latach z całą pewnością zaowocuje w przyszłości.

Konkurs dedykowany jest uczniom klas I z terenu powiatu łomżyńskiego. W ramach konkursu mogą zostać przygotowane prace plastyczne w dowolnej technice graficznej w formacie A4. Prace powinny być artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie drogi do/ze szkoły. Każda zgłoszona praca powinna być z tylu opisana (najlepiej drukowanymi literami), tzn. wyraźnie zaznaczone imię i nazwisko autora, adres zamieszkania, klasę którą reprezentuje oraz nazwę i adres szkoły. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

Udział w Konkursie można zgłosić, przynosząc osobiście lub wysyłając prace na adres:

Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży;

ul. Partyzantów 48B

18 – 400 Łomża z dopiskiem: Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie pracy konkursowej do dnia 15 października 2008roku. Komisja (powołana przez organizatora),  spośród prac biorących udział w Konkursie wyłoni trzy zwycięskie prace. Wyłonienie zwycięzców konkursu nastąpi w terminie do dnia 30 października 2008 r. a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej SRD KMP Łomża http://www.4lomza.pl oraz www.lomza.policja.gov.pl.

Laureatom zostaną przyznane nagrody ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży,Kopie najciekawszych prac zostaną opublikowane w Internecie na stronach http://www.4lomza.pl oraz www.lomza.policja.gov.pl.

 Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na  zorganizowanej w Galerii „Bonar” w Łomży wystawie pt. „Bezpieczna droga do szkoły oczami pierwszoklasistów”, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z pracami małych artystów.

O powyższym przedsięwzięciu zostaną powiadomione wszystkie  szkoły z terenu powiatu łomżyńskiego. Udział w Konkursie jest nieobowiązkowy, niemniej jednak zachęcamy wszystkich rodziców i nauczycieli do zaangażowania maluchów w tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

Załączniki

Ruch Drogowy
pon, 01 września 2008 16:16
Data ostatniej edycji: pon, 19 stycznia 2009 12:07:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę