Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Świąteczno-Noworoczny bilans drogowy na terenie powiatu łomżyńskiego

Większa ilość patroli policji, wzmożone kontrole oraz apele o rozsądek przyniosły oczekiwane rezultaty – na drogach powiatu łomżyńskiego w Święta było bezpiecznie.

    Od piątku 21.12.2007 r. do poniedziałku 01.01.2008 trwał dwunastodniowy okres świąteczno – noworoczny. Dla wielu osób był to okres wyjazdów z domów w dalekie podróże na wspólne rodzinne świętowanie. Na drogach powiatu łomżyńskiego jak i w samym mieście można było także dostrzec przedświąteczną gorączkę, co wiązało się min. ze zdwojoną liczbą pojazdów na Naszych drogach. Pomimo, iż na drogi wyjechało o wiele więcej samochodow niż zwykle to okres ten na terenie powiatu łomżyńskiego można ocenić jako spokojny.

    Podczas tegorocznego okresu Świąteczno-Noworocznego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Policjanci zabezpieczyli skutki 35 kolizji drogowych.

    Do większości zdarzeń doszło na głównych ulicach miasta Łomża. Dniami najbardziej zagrożonymi pod kątem występowania zdarzeń drogowych był wigilijny i sylwestrowy poniedziałek oraz piątek 21.12.2007r. – po 5 zdarzeń; niedziela 23.12.2007 r. – 6 zdarzeń. Najbezpieczniej na drogach było w same sensu-stricto Święta, gdyż pierwszego dnia Świąt doszło tylko do 2 zdarzeń, drugiego dnia Świąt nie zanotowano żadnych zdarzeń, Nowy Rok – 2 zdarzenia.

    Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość z tym, że należy mieć na uwadze to, iż większość z tej grupy zdarzeń to najechanie na tył poprzedzającego pojazdu – czyli generalnie niefrasobliwość kierujących, nadmierne zaufanie systemom kontroli trakcji, w które są wyposażone pojazdy, niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze. Drugą z nagminnie występujących przyczyn zdarzeń drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

    Pomimo licznych apeli wciąż wielu kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu a okres świąteczny sprzyja takim zachowaniom. W trakcie kontroli drogowych łomżyńscy policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierowców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę