Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

„ZNICZ 2007” na drogach powiatu łomżyńskiego

W związku ze Świętem Zmarłych podobnie jak w całym kraju w dniach 31.10.2007 – 04.11.2007 r. na drogach powiatu łomżyńskiego trwała akcja ZNICZ 2007”. W trakcie pięciodniowej policyjnej akcji na drogach powiatu łomżyńskiego odnotowano: 2 wypadki drogowe, w których 1 osoba zginęła na miejscu, 1 osoba została lekko ranna. Policjanci zabezpieczyli skutki 26 kolizji drogowych.

Do większości zdarzeń doszło poza drogami znajdującymi się w sąsiedztwie cmentarzy. Dniami najbardziej zagrożonymi pod względem zdarzeń drogowych była środa – 7 zdarzeń oraz czwartek i sobota – po 6 zdarzeń. Najczęstszymi przyczynami kolizji drogowych była: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, uszkodzenia parkingowe.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek o godz. 18.40 w Miastkowie. Kierujący n/n pojazdem śmiertelnie potrącił idącego jezdnią mężczyznę w wieku ok. 60  lat. Łomżyńscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego.

Pomimo licznych apeli wciąż wielu kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trakcie kontroli drogowych łomżyńscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców.

Przebieg tegorocznej akcji „ZNICZ 2007” można ocenić jako spokojny. Pomimo zdarzeń do jakich doszło w  ciągu tych dni na drogach powiatu łomżyńskiego była to jedna z bezpieczniejszych akcji, jakie prowadzone są od wielu lat. Należy pamiętać, że na ulice wyjechało o wiele więcej samochodów niż zazwyczaj. Również wśród użytkowników dróg było wielu tzw. „niedzielnych kierowców”.

Podczas ubiegłorocznej akcji trwającej dwa dwa dni dłużej 27.10 – 02.11.2006 r , policjanci odnotowali 4 wypadeki drogowe, w których 2 osoby zginęły na miejscu, 6 osób zostało rannych. Zaistniało 25 kolizji drogowych a z dalszej jazdy wyeliminowano 8 nietrzeźwych kierowcow.

Ruch Drogowy
wt, 06 listopada 2007 12:48
Data ostatniej edycji: wt, 06 listopada 2007 12:59:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę