Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

"MAJOWY WEEKEND"

Jak co roku w pierwszych dniach maja rozpoczyna się policyjne wzmożone działania pod kryptonimem „Majowy Weekend”. Działania trwać będą przez pięć dni od 30.04.2008 do 04.05.2008 r.

Wzorem lat ubiegłych podobnie jak policjanci w całym kraju do działań „Majowy Weekend” przystępują policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

W związku z powyższym kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach Łomży jak i całego powiatu.  Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. Policjanci „łomżyńskiej drogówki” będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, przewóz osób w pojazdach (dzieci w fotelikach ochronnych, stosowanie pasów bezpieczeństwa) oraz, co najważniejsze stan TRZEŹWOŚĆI kierujących. Kontrole będą prowadzone w sposób tradycyjny oraz przy użyciu urządzeń takich jak ręczne mierniki prędkości, fotoradar oraz videorejestrartor. Na głównych ciągach komunikacyjnych kontrole będą prowadzone w systemie kaskadowym (kilka punktów kontrolnych w niewielkiej odległości od siebie). Na drogach można będzie spotkać zarówno rozpoznawalne przez Wszystkich radiowozy oznakowane jak również motocykle policyjne oraz radiowozy nieoznakowane. W/w działania w okresie wzmożonych wyjazdów są podejmowane w trosce o bezpieczeństwo podróżujących oraz celem wyeliminowania tragicznych skutków zdarzeń drogowych.

 

Zakaz ruchu pojazdów ciężarowych:

 Podczas „Majowego weekendu” zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. z 2007r, nr 147, poz. 1040) obowiązuje zakaz ruchu pojazdów  i zespołów pojazdów o dopuszczalnej  masie powyżej 12 ton w dniach:

  •  30 kwietnia w godz. 18.00 – 22.00
  • 1 maja w godzinach 08.00 – 22.00
  • 2 maja w godzinach 18.00 – 22.00
  • 3 maja w godzinach 08.00 – 22.00
 

Światła

 

Kierowcy powinni pamiętać także o obowiązku jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę - zgodnie z ustawą z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.57.381)

 

========================================================================

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania. Należy pamiętać, iż na drodze nie jesteśmy sami, są też inni kierujący, piesi, rowerzyści, którzy tak samo chcą bezpiecznie dotrzeć do domów.

 Prosząc wszystkich kierujących o ostrożność i rozwagę podczas jazdy oraz o stosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego życzymy szczęśliwego dotarcia do wyznaczonego celu.

 

Ruch Drogowy
śr, 30 kwietnia 2008 20:04
Data ostatniej edycji: wt, 13 maja 2008 12:36:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę