Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Bezpieczna droga do szkoły”

Od poniedziałku 01 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Codziennie nasi najmłodsi – niejednokrotnie sami – będą wychodzić z domu: na zajęcia szkolne, pozalekcyjne lub spotkania z koleżankami i kolegami. Przechodzenie przez jezdnię, zabawa w pobliżu drogi lub jazda na rowerze czy rolkach – niestety ale mogą być bardzo niebezpieczne.

Dlatego też wraz z pierwszym dzwonkiem szkolnym już 01 września ruszają policyjne działania „bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży już teraz dokonują lustracji dróg położonych w rejonach przyszkolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzane jest przede wszystkim oznakowanie dróg i stan urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających. W przypadku ujawnienia ewentualnych uchybień każdorazowo sporządzane jest wystąpienie do zarządcy drogi celem jak najszybszego wyeliminowania nieprawidłowości.  

Podobnie jak w latach ubiegłych od poniedziałku dodatkowe patrole policji będą towarzyszyć najmłodszym rozpoczynającym rok szkolny. Aby zapobiec wzrostowi wypadków i kolizji z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół patrole będą dbać o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom zarówno w drodze do jak i ze szkoły. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na zachowania osób dowożących dzieci do szkół, w rejonach, gdzie występuje wzmożony ruch pojazdów. Bardzo często bowiem to sami rodzice i opiekunowie dopuszczają się rażących wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla swych podopiecznych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach szkół policjanci zdecydowanie reagować będą na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach obiektów oświatowo - wychowawczych, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób niezgodny z przepisami prawa o ruchu drogowym, a także na inne wykroczenia  stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja radzi, aby rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego zapoznali  swoje pociechy z nie najkrótszą, a z najbezpieczniejszą drogą o szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania  w drodze do szkoły  i zwracając uwagę  na  zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Ruch Drogowy
cz, 28 sierpnia 2008 11:47
Data ostatniej edycji: pon, 19 stycznia 2009 12:07:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę