Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Święta na drogach powiatu łomżynskiego

Tego roku w trakcie trwania policyjnych działań pod kryptonimem "Bezpieczny weekend" na drogach powiatu łomżyńskiego było bardzo spokojnie. Niekorzystne warunki pogodowe spowodowały, iz tylko nieliczni wybrali się w dalekie podróże. Kierowcy Ci jeździli znacznie ostrożniej. Przełożyło się to na ilość zaistniałych zdarzeń drogowych - w tych dniach zanotowano pięć lekkich stłuczek. Niestety tragiczny bilans przyniósł przeddziaeń działań - Wielki Piątek, gdzie statystyki policyjne zanotowały 3 wypadki drogowe, w których 1 osoba zginęła, a dwie odniosły obrażenia ciała.

Pluty
Pluty
Pluty
Pluty
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Łomża, Al. Legionów
Pniewo
Pniewo
Pniewo
Pniewo

1. Tragiczny Wielki Piątek

Wielki Piątek - dzień przed działaniami „bezpieczny weekend” - zebrał tragiczne żniwo na drogach powiatu łomżyńskiego.

O godzinie12.40 w miejscowości Pluty gm. Jedwabne kierujący samochodem marki Audi jadąc od strony m.  Jedwabne w kierunku m. Radziłów z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze  i uderzył przodem pojazdu w kamienne ogrodzenie posesji. Kierujący mężczyzna w wieku 62 lat w wyniku zderzenia poniósł śmierć na miejscu.

Wcześniej o godzinie 11.15 w Łomży na skrzyżowaniu ulic Al. Legionów z Przykoszarową kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu jadącego przed nim, w wyniku czego najechał na  tyl samochodu osobowego marki Ford, który następnie najechał na tył samochodu marki Audi. W wyniku uderzenia obrażeń ciała doznał kierujący samochodem marki Ford.

O godzinie 16.20 w miejscowości Pniewo kierujący motocyklem Kawasaki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na prawe pobocze, gdzie pojazd wywrócił się. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

2.   Działania wzmożone "Bezpieczny weekend" w dniach  22.03 – 24.03.2008

Pomimo panujących niekorzystnych warunków atmosferycznych w Święta na drogach powiatu łomżyńskiego było bardzo bezpiecznie, gdyż przez trzy dni objęte działaniami „bezpieczny weekend” zaistniało tylko pięć kolizji drogowych z czego 1 spowodowana przez kierującego pod wpływem alkoholu.

3.     „Trzeźwy poświąteczny poranek”

Powszechnie wiadomo, iż święta sprzyjają biesiadowaniu oraz licznym spotkaniom rodzinnym do późnych godzin wieczornych. Następnego dnia rano człowiek siada za kierownicę myśląc, iż przespana noc (lub też czasem pól nocy) wystarczy do wytrzeźwienia. Niestety jest to mylne stwierdzenie, gdyż tylko czas jest jedynym lekarstwem na wytrzeźwienie. W związku z tym zjawiskiem policja łomżyńska przeprowadza cyklicznie (przeważnie w związku z obchodem świątecznych dni) działania skierowanie na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W dniu 25.03.2008 r. w Łomży na ul. Piłsudskiego funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży przeprowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. W takcie trwania działań kontroli  stanu trzeźwości poddano 216 osób. Wszyscy kierujący poddani kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu byli trzeźwi.

 

Ruch Drogowy
wt, 25 marca 2008 11:35
Data ostatniej edycji: śr, 30 kwietnia 2008 20:03:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę