Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Powiatowy Urząd Pracy


Sytuacja na rynku pracy Powiatu Łomżyńskiego.
Na koniec miesiąca stycznia b.r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3148 bezrobotnych mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Jest to o 147 osób więcej w stosunku do grudnia ub.r. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 15,5 % i należy spodziewać się jeszcze wzrostu przez miesiąc luty i marzec. Do urzędu, w styczniu, zgłosiło się i zostało zarejestrowanych 280 osób, wyłączono zaś z ewidencji 133 osoby. Główne przyczyny wyłączenia to:
- podjęcie pracy przez 57 osób,
- nie potwierdzenie gotowości do pracy przez 41 osób,
- dobrowolna rezygnacja ze statusu bezrobotnego
- 23 osoby.
Zamierzenia PUP, o których wspomniałem w poprzednim numerze, dotyczące podejmowanych działań w b.r., zależą w znacznej mierze od środków Funduszu Pracy (FP) przyznawanych corocznie w formie decyzji limitowej przez Ministra Pracy i Spraw Społecznych oraz środków przyznawanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, refundowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). W związku z tym, że do dnia dzisiejszego nie został uchwalony budżet państwa, w/w środki nie zostały uruchomione. Oznacza to, że PUP zgodnie z zaleceniami Ministra Pracy, może angażować na formy aktywne tylko 1/12 część ubiegłorocznych wydatków miesięcznie. Dlatego też z terenu powiatu łomżyńskiego zaktywizowano w miesiącu styczniu 5 osób skierowanych do prac interwencyjnych, 4 na staże i 3 osoby na utworzone stanowiska pracy w formie dotacji dla dwóch pracodawców.
Z przekazanej informacji, w tym tygodniu, z WUP w Białymstoku, wynika, że limit środków Funduszu Pracy dla Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży, na aktywizację osób bezrobotnych, będzie wynosił 3.095 mln.zł. Jest to o blisko 100 tys. zł. więcej niż na początku ubiegłego roku. Spodziewamy się również środków refundowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 1.326 mln.zł.,pod warunkiem akceptacji przez Wojewódzki Urząd Pracy dokumentów konkursowych (projektów w ramach działań 1.2 Perspektywy dla Młodzieży i 1.3 Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia). Generalnie projekt 1.2 kierowany jest do osób do 25 roku życia, zaś 1.3 do osób długotrwale bezrobotnych. Bliższe szczegóły na temat beneficjentów ostatecznych oraz realizowanych formach pomocy można uzyskać w PUP lub na stronie internetowej www.pup.lomza.pl
Mieczysław Bieniek Dyr. PUP w Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę