Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Na łomżyńskich kortach najlepsza Maja Nowicka z Kalisza

- Nasz Turniej Piątuś Cup na stałe wpisał się w sportowy krajobraz Łomży i po raz 9. ściągnął nad Narew 15 utalentowanych zawodniczek z całej Polski – opowiada trener Tomasz Waldziński z UKS Return w Łomży. - W rozgrywkach stanęły w szranki młode tenisistki z Mazowsza, Lubelszczyzny, Warmii oraz Podlasia. Rywalizację sportową wygrała Maja Nowicka z Calisia Tenis Pro w Kaliszu.

Na kortach tenisowych III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek w Tenisie „Piątuś Cup”, w którym rywalizowało 15 zawodniczek z całego kraju. - Rywalizacja w łomżyńskim turnieju daje możliwość zdobycia głównego trofeum - pucharu, nagród rzeczowych i bardzo cennych punktów rankingu Polskiego Związku Tenisowego – wyjaśnia trener Waldziński. - W fazie eliminacyjnej zmagania rozgrywane były w systemie grupowym, zaś w dalszej części rozgrywek pierwsza ósemka zagrała systemem play - off. Ewentualna porażka w pierwszym meczu nie eliminowała tenisistki z turnieju, ponieważ w dalszym ciągu mogła walczyć o zwycięstwo. Uczniowski Klub Sportowy „Return” dzielnie reprezentowały Magdalena Biedrzycka oraz Izabela Waldzińska. Dobrze wypadła zwłaszcza Izabela, która w pierwszym meczu pokonała wynikiem 6:3,  6:0 Lenę Zadrożną z warszawskiego UKS „Timing”. Udział łomżanki w turnieju zakończyła dopiero porażka z Alicją Czemerys, zdobywczynią drugiego miejsca OTKS Piątuś Cup.

Ostatecznie rywalizację wygrała Maja Nowicka z kaliskiego klubu Calisia Tenis Pro, która w finale zdecydowanie pokonała 6:1, 6:1 Alicję Czemerys ze stołecznej Legii Tenis Sp. z o.o. Zyskała w ten sposób trofeum zwycięzcy i punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego w kategorii „Skrzatki” – dziewczęta do lat 12.

Organizatorami wydarzenia były: III LO i UKS Return w Łomży. Wsparcia finansowego udzieliły: Miasto Łomża oraz OSM Piątnica, tj. tytularny sponsor turnieju.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

Piątuś Cup już po raz 9.

Wiktor Kosowski deblowym finalistą turnieju ITF World Tennis Tour Juniors

Piątuś Cup wystartował

Piątuś CUP

Kibicujemy młodym tenisistkom na kortach III LO

„Piątuś Cup” wystartował w Łomży

Filip Tatera ze złotem, Wiktor Kosowski ze srebrem

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę