Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

"O Szewczyku Dratewce i Wawelskim Smoku"

12 kwietnia nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "O Szewczyku Dratewce i Wawelskim Smoku" w wykonaniu aktorów z teatru Co Nieco.

Szewczyk Dratewka wędruje po świecie, żeby naprawiać ludziom buty i robić nowe. Spotyka nie tylko ludzi, pomaga też napotkanym zwierzętom. Pewnego razu trafia do zamku czarownicy, która więzi piękną księżniczkę. Może ją uwolnić tylko śmiałek, który zechce ją poślubić, spełni dwa zadania wiedźmy i dobrze odpowie na zagadkę. Dratewka postanawia uwolnić księżniczkę. Trudne zadania spełnia tylko dzięki pomocy wcześniej napotkanych zwierząt. Jednak zła czarownica nie dotrzymuje obietnicy i oddaje księżniczkę na służbę wawelskiego smoka.
     Szewczyk rusza do Krakowa. Spotyka górala, który za naprawione buty daje mu skórę baranią. Na Wawelu pociesza króla i obiecuje, że uwolni jego córkę. Mądra sowa pomaga Dratewce wymyślić podstęp i przygotować barana wypchanego siarką. Smok zostaje pokonany a dzielny szewczyk otrzymuje pół królestwa i księżniczkę za żonę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 12 kwietnia 2023 10:41
Data ostatniej edycji: śr, 12 kwietnia 2023 10:54:16

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę