Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Sukces małych aktorów z "Piąteczki" w Warszawie

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży „Piąteczka” już po raz siódmy przystąpiło do konkursu teatralnego pod nazwą XII Multimedialny Ogólnopolski i VIII Międzynarodowy Przegląd Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów” 2022 zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia Nr 317 w Warszawie. Honorowy patronat nad przeglądem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Gala konkursu odbyła się 29 maja 2022 r. w systemie online - ze względu na ograniczenia pandemiczne poprzez zaproszenie do  obejrzenia  transmisji na platformie YouTube.

W trakcie uroczystości Galowej można było zobaczyć fragmenty nagrodzonych spektakli oraz pozdrowienia dla młodych artystów od znanych artystów. Pojawił się m.in. znany i ceniony reżyser Krzysztof Zanussi oraz znane gwiazdy  polskiej sceny –  Wanda Kwietniewska  z zespołem Wanda i Banda  z piosenką „Siedem życzeń” i  Cleo z piosenką „Łowcy gwiazd” czy też Marek Piekarczyk – muzyk, wokalista życząc i gratulując młodym artystom pięknego przedsięwzięcia i wszystkiego najlepszego!!!

Na Gali zaprezentowano Laureatów Głównych Nagród i Wyróżnień, Wyróżnień Specjalnych, Artystycznych i Wykonawczych oraz nagrody przyznane przez Internautów: Fejsbuczka i  Youtuberka  Smykolandii 2022.

Przewodniczący jury aktor teatralny i estradowy Artur Pastuszko podkreślił, że w tym roku  pomimo znacznych ograniczeń pandemicznych jury uznało poziom nadesłanych prezentacji za bardzo zadawalający. Do udziału w konkursie zakwalifikowano tylko  8 prezentacji multimedialnych z kraju i z  zagranicy m.in. z Bułgarii oraz Mołdawii, które walczyły o nagrody i wyróżnienia.

Nasze przedszkole Nr 5 „Piąteczka” w Łomży przygotowało na konkurs w wersji  multimedialnej spektakl o tematyce profilaktyczno – edukacyjnej pt. „Sowy Mądre Głowy” dzięki któremu otrzymaliśmy:

·       I miejsce w Konkursie  Multimedialnym Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych  „Smykolandia” i zdobyliśmy wiele wyróżnień.

W przedstawieniu wystąpiły dzieci 5,6 - letnie z  Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz.

            Osiągnęliśmy sukces!!! Jury przyznało dla Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży „Piąteczka” za spektakl pt. „Sowy Mądre Głowy” wyróżnienia  i nagrody w różnych  kategoriach:

 

WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE:

Dla młodych talentów i indywidualizm na scenie nagrody otrzymują:

·       Mateusz Smoliński za rolę I wilka złodziejaszka

·       Tymoteusz Zakrzewski za rolę II wilka

·       Laura Grabowska za osobowość sceniczną wyrażoną  za  rolę Czerwonego Kapturka

 

WYRÓŻNIENIA WYKONAWCZE:

Dla młodej artystki:  

·       Antoniny Żelechowskiej - Wyróżnienie indywidualne za wykonanie piosenki „O zajączku” w spektaklu.

 

WYRÓŻNIENIA ARTYSTYCZNE:

Dla wychowawców za zaangażowanie i oryginalność  rozwiązań scenicznych  otrzymują:

 

·       Wyróżnienie za reżyserię dla pani Marii Danielskiej i Joanny  Karwowskiej

·       Wyróżnienie za scenografię dla pani Barbary Dzieniszewskiej, Małgorzaty Bachanek i Agaty Komorowskiej

·       Wyróżnienie za oprawę muzyczną dla pana Grzegorza Narewskiego

 

Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i zachęcamy  do obejrzenia  spektaklu przygotowanego przez  Przedszkole  Nr 5  „Piąteczka” w Łomży pt.: Sowy Mądre Głowy”.

link: https://www.youtube.com/watch?v=lJdFNArSU1Q

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 30 maja 2022 17:51
Data ostatniej edycji: pon, 30 maja 2022 21:43:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę