Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Majowe Święta

W czwartek 28 kwietnia w naszym przedszkolu niezwykle uroczyście obchodziliśmy Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jadwiga Juchniewicz, serdecznie witając przybyłych gości. Przedszkolaki z piąteczki ubrane w galowe stroje w barwach biało- czerwonych z przypiętymi kotylionami uczciły te święta specjalną akademią.
Uroczyście wprowadzono „Flagę Narodową” i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części przedszkolaki z wielkim przejęciem i powagą zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne o tematyce patriotycznej. Czterolatki w sposób teatralny przypomniały wiadomości na temat symboli narodowych: flagi i godła polskiego. Nie zabrakło również tradycyjnych polskich tańców ludowych „Krakowiaka” czy „Maryneczki” w wykonaniu naszych zdolnych dzieci z grupy pięciolatków i sześciolatków oraz akcentów regionalnych wiersza o naszym mieście Łomża, który zaprezentowała grupa III.
Dzięki muzykowi panu Grzegorzowi Narewskiemu, który grał muzykę na żywo można było odczuć odświętny i podniosły nastrój.
Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie zaśpiewali znaną o naszym mieście piosenkę „Łomża mój dom”. Umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami a także łzami wzruszenia, radości i zachwytu.
„Piąteczka” od zawsze dbała o kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych. Dlatego dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna. Już od najmłodszych lat warto pielęgnować uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 09 maja 2022 15:22
Data ostatniej edycji: pon, 09 maja 2022 15:28:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę