Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńska firma Novum z prestiżowym wyróżnieniem

Główne zdjęcie
Statuetki (fot. ZBP)

Aplikacja smartKARTA, łomżyńskiej firmy Novum, wygrała w I edycji Konkursu Spółdzielcza Technologia Roku 2020 w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej„. Kapituła Konkursu doceniła innowacyjność i unikalność rozwiązania w bankowości spółdzielczej.

W ramach  Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, zorganizowanego on-line, 20. maja 2021 roku z inicjatywy Związku Banków Polskich, przeprowadzono I edycję Konkursu Spółdzielcza Technologia Roku 2020. Rozwiązanie łomżyńskiej firmy Novum, polegające na połączeniu aplikacji mobilnej i kodów QR, dzięki którym użytkownik obsługuje bankomat swoją komórką, zyskało uznanie w oczach Kapituły Konkursu i otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej”.

„Próbujemy robić rozwiązania innowacyjne – mówi wiceprezes Novum Zbigniew Forenc – a rozwiązanie smartKARTA, jest jedyną tak działającą w Polsce. Obecnie każdy z nas nosi przy sobie telefon i pierwotną myślą było to, aby wprowadzić możliwość obsługi bezdotykowej bankomatu z poziomu smartfona. Bez kart i klikania na klawiaturze bankomatu – wyjaśnia prezes. - Okazało się, że nasza smartKARTA w czasie pandemii zwiększała także bezpieczeństwo osobiste klientów banków, ponieważ wprowadziła, jako pierwsza na rynek polski, bezdotykową obsługę bankomatu. Oczywiście, dotykamy i zabieramy tylko pieniądze – dodaje z uśmiechem Forenc".

Jak to działa? W aplikacji mobilnej Nasz Bank firmy Novum klient wykonuje operację wypłaty, a wyświetlany kod QR na bankomacie służy do weryfikacji i potwierdzenia transakcji. Operacja odbywa się błyskawicznie i bez dotykania bankomatu. W Łomży z takiego rozwiązania korzysta Bank Spółdzielczy Łomża i Hexa Bank. 

Związek Banków Polskich w założeniu Konkursu chce promować unikalne rozwiązania, które mogą być wykorzystywane przez banki spółdzielcze w ramach dostępnych technologii i rozwiązań opracowanych przez firmy IT. Do Konkursu w trzech kategoriach zgłoszono dziewięć aplikacji. 

Kapituła Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2020” w składzie: Włodzimierz Kiciński (wiceprezes Związku Banków Polskich), Agnieszka Szopa-Maziukiewicz (wiceprezes Biura Informacji Gospodarczej), Bartłomiej Nocoń (dyrektor zespołu płatności elektronicznych ZBP), Wojciech Pantkowski (wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej), Bartosz Kublik (przewodniczący Sekcji Banków Spółdzielczych i Banków Zrzeszających), Paweł Jakubik (dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, członek Leadership Team w polskim oddziale Microsoft Sp. z o.o.) w swoim wyborze wskazywała rozwiązanie smartKARTA firmy Novum Sp. z o.o. jako innowacyjne i unikalne w bankowości spółdzielczej, które umożliwia klientom banków wykorzystywanie kodów QR i aplikacji mobilnej do realizacji bezdotykowych transakcji w bankomatach. 

Gratulujemy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę