Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Dwa razy pobił rekord Polski i Europy

Główne zdjęcie
Paweł Gębusiak

Paweł Gębusiak podczas zawodów XPC Powerlifting International Polish Cup 2021 dwukrotnie ustanawiał rekord Polski i Europy. - Spełniłem swoje marzenie – podniosłem 200 kg – podsumował swój występ łomżanin, który startował w kategorii Paralympic - osoby niepełnosprawne.

Zawody XPC Powerlifting International Polish Cup 2021 odbyły się 02.10.2021 roku w Siedlcach.  Reprezentant Łomży Paweł Gębusiak brał udział w dwóch konkurencjach: wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg. W swojej koronnej dyscyplinie, czyli martwym ciągu, zawodnik dwukrotnie ustanawiał rekord Polski i Europy. 

Pojechałem na zawody w jednym celu – pobić rekord w martwym ciągu. Udało mi się to w trzecim podejściu, gdzie podniosłem 190 kg. Było lekko, więc poprosiłem o dodatkową próbę i tu spełniłem swoje marzenie – podniosłem 200 kg, drugi raz na jednej imprezie ustanowiłem nowy rekord Polski i Europu federacji XPC – podsumowuje zawodnik.

Niepełnosprawny zawodnik od początku lipca przygotowywał się do zawodów.

- Miałem profesjonalnie ułożony trening i małymi kroczkami szedłem do przodu. W przygotowaniach pomagał mi nawet mistrz świata ze Słowacji. Dyscyplina i ciężkie treningi przyniosły bardzo dobre efekty, których nawet się nie spodziewałem – tłumaczy i dodaje z nadzieją, że - wynik mogę jeszcze poprawić. Odpocznę kilka dni i wznawiam treningi. Nie można spocząć na laurach. Myślę, że jeszcze w tym roku mogę osiągnąć 210 kg, ale to zależy od bardzo wielu czynników, na które czasami nie mam wpływu. Najważniejsze, aby nie złapać kontuzji.

mm
pon, 04 października 2021 16:30
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 16:33:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę