Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejny oddział szpitala zwolniony z jednoimienności.

Główne zdjęcie
Szpital wojewódzki w Łomży

Oddział Płucny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jest kolejnym zwolnionym z jednoimienności oddziałem łomżyńskiego szpitala. W połowie marca zablokowany jedynie dla pacjentów zakażonych koronawoirusem, wczorajszą decyzją wojewody wraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ – zapowiada Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania.

Uruchomiono procedury dotyczące bezpiecznego uruchomienia oddziału i w II połowie września br. oddział wznowi swoją działalność dla pacjentów bez zakażenia czy podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 - informuje Jolanta Gryc.

Szpital w Łomży od 16 marca do końca maja był jednoimiennym szpitalem zakaźnym tylko dla osób zakażonych zakażonych koronawirusem. Decyzja wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego o przekształceniu szpitala wojewódzkiego w szpital jednoimienny oznaczała konieczność pospiesznej ewakuacji dotychczasowych  pacjentów i zamknięcie szpitala – jego oddziałów, zakładów, przychodni przez pacjentami, który nie byli zakażeni.  Mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego specjalistycznej pomocy medycznej musieli szukać w ościennych miastach. To powodowało wiele utrudnień i irytacji. 

Od czerwca szpital jest stopniowo odmrażany. Na początku ruszyły poradnie i zakłady, w trakcie miesiąca przyjęcia pacjentów zaczęły realizować koleje oddziały. Od 1 lipca pracę wznowiła stacja dializ i oddział nefrologiczny, a od 3. sierpnia okulistyka. Teraz od II połowy września wznawia działalność oddział płucny. 

Od 15 września 2020r. do odwołania 5 oddziałów szpitala nadal będzie realizować świadczenia opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2:

  1. Choroby zakaźne 22 łóżka (w tym 2 łóżka przeznaczone dla pacjentów w zakresie okulistyki), 
  2. Ginekologia i położnictwo, 
  3. Neonatologia, 
  4. Neurologia, 
  5. Nefrologia – 1 łóżko 

Zawieszona jest również praca oddziału dziecięcego. W tym wypadku przyczyną nie jest jednak Covid-19 i decyzja wojewody, lecz problemy ze skompletowaniem kadry medycznej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę