Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Wyróżnienie dla małych aktorów z „Piąteczki”

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży „Piąteczka” już po raz szósty przystąpiło do konkursu teatralnego pod nazwą XI Multimedialny Ogólnopolski i VII Międzynarodowy Przegląd Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów” 2021 zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia Nr 317 w Warszawie. Honorowy patronat nad przeglądem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Podobnie jak poprzedniego roku Gala XI Międzynarodowego Multimedialnego Przeglądu Małych Form Parateatralnych "Smykolandia" Warszawa-Mokotów 2021 ze względu na zasady zachowania bezpieczeństwa wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z Covid-19 odbyła się 22 czerwca 2021 r. w systemie online - poprzez zaproszenie do  obejrzenia transmisji na platformie YouTube.

Galę zaszczycili swoją obecnością znane gwiazdy polskiej sceny – zespół Kombii z piosenką „Słodkiego miłego życia” i  Małgorzata Ostrowska z piosenką „Meluzyna” życząc i gratulując młodym artystom wszystkiego najlepszego!!!!!!!

Przewodniczący jury, aktor teatralny i estradowy Artur Pastuszko podkreślił, że w tym roku pomimo znacznych ograniczeń i utrudnień spowodowanych pandemią Covid-19, jury uznało poziom nadesłanych prezentacji za satysfakcjonujący. Do udziału w konkursie zakwalifikowano tylko 8 prezentacji multimedialnych z kraju i z zagranicy m.in. z Bułgarii i Mołdawii, które walczyły o nagrody i wyróżnienia.

 

Nagrodzone prezentacje wyróżniają się przede wszystkim poprzez: poszukiwanie nowych rozwiązań i konwencji scenicznych, interesujące ujęcie poruszanych tematów,  sprawną reżyserię i ciekawą oprawę spektakli.

Nasze przedszkole Nr 5 „Piąteczka” w Łomży przygotowało na konkurs w wersji multimedialnej spektakl o tematyce profilaktyczno – edukacyjnej pt. „Mamo, Tato nie pal!” w którym wystąpiło 20 dzieci 6-letnich z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz. 

 

Jury przyznało dla Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży -  „Piąteczka” za spektakl „Mamo, Tato nie pal!” wyróżnienia w dwóch kategoriach:

• Wyróżnienie specjalne za spektakl „Mamo, Tato nie pal” 

• Wyróżnienie indywidualne wykonawcze dla młodej artystki  Zofii Oleksy za rolę córki w spektaklu.

 

Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci i zachęcamy do obejrzenia spektaklu pt. „Mamo, Tato nie pal!” przygotowanego przez  Przedszkole  Nr 5  „Piąteczka” w Łomży. 

link: https://www.youtube.com/watch?v=HWm_fGfcqeo

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pt, 25 czerwca 2021 21:46
Data ostatniej edycji: pon, 28 czerwca 2021 10:00:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę