wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

ŁKS wygrywa ze Spartą

ŁKS 1926 Łomża

ŁKS 1926 Łomża pokonał Spartę Augustów w zaległym meczu 24 kolejki 4:1. Po ostatnim, przegranym meczu z Wissą Szczuczyn 0:2, takie odbicie było oczekiwane. Wissa to obecnie lider tabeli, a zespół z Augustowa to dół tabeli.

W pierwszej połowie meczu bramki strzelali Mateusz Jastrzębski w 16 minucie i Patryk Szymański w 45. Jastrzębski ładnie wykończył wrzutkę z rzutu rożnego. Piłka zmierzała wprost na jego głowę, a zawodnik ŁKS 1926 bezbłędnie zakończył akcję. Bramka Szymańskiego była niemal kopią pierwszej. Ten sam narożnik pola i wrzutka, może trochę mniej udana, ale piłka po zmianie kierunku lotu główką wylądowała w siatce.

Po przerwie najpierw, w 65 minucie, bramkę zdobyli goście. W końcówce spotkania znowu ŁKS 1926 strzelał. W 88 minucie, po podaniu z rzutu wolnego niedaleko linii pola karnego, główką strzelił Paweł Wasiulewski. W 90 minucie, po bliskim podaniu w polu bramkowym, bramkarz gości mija piłkę, a ta wpada na Filipa Cudakiewicza, który strzela do pustej bramki.

ŁKS 1926 w tabeli IV ligi, grupy podlaskiej, zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 50 punktów. Ma o jeden mecz mniej rozegrany niż drużyna Płomienia, która w tabeli jest o oczko wyżej, ale moniacy mają przewagę 6 punktów nad łomżyniakami. Do lidera, Wissy Szczuczyn, ŁKS 1926 Łomża traci 10 punktów.