Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Marszałek wsparł łomżyński sport

Główne zdjęcie
Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża i Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego

Cztery kluby sportowe z Łomży i powiatu łomżyńskiego wsparł Samorząd Województwa Podlaskiego. W sumie 52 kluby sportowe otrzymały wsparcie za ponad 1,5 mln zł.

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, a nawet tenis stołowy i rugby! Dzięki decyzji marszałka i zarządu ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa trafi do 52 klubów z naszego regionu – informuje portal Wrota Podlasia. Znaczące wsparcie otrzymają sportowcy z Ziemi Łomżyńskiej.

- Wspieranie rozwoju sportu i upowszechniania idei sportowej rywalizacji  to jedno z bardzo ważnych zadań samorządu województwa. Z własnego doświadczenia wiem jak bardzo sport uczy ambicji, wytrwałości czy pewności siebie, ale też pokory i umiejętności radzenia sobie z niepowodzeniami. Doceniamy ten sposób także inicjatywy i wysiłek organizacyjny społeczności w mniejszych ośrodkach, które potrafią skutecznie artykułować własne potrzeby. Mam też nadzieję, że te fundusze pomogą klubom przetrwać trudny czas pandemii – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Wsparcie łomżyńskiego wicemarszałka i pozostałych członków zarządu województwa na Ziemi Łomżyńskiej zyskały przede wszystkim męskie kluby piłkarskie męskie rywalizujące na różnych szczeblach rozgrywek, m. in. Łomżyński Klub Sportowy 1926 (80 tys. zł), Orzeł Kolno (50 tys.), KS Śniadowo (30 tys.), ale także Wissa Szczuczyn, Warmia Grajewo, KOS 1984 Rutki, GKS Stawiski, Ruch Wysokie Mazowieckie, Sparta Szpietowo, Unia Ciechanowiec. Futbol w regionie łomżyńskim to nie tylko „męska robota”. Coraz większe ponadlokalne sukcesy odnoszą też zawodniczki (od najmłodszych po zespół seniorski) klubu Forty Piątnica (15 tys. zł wsparcia). Dofinansowanie otrzymały także kluby specjalizujące się w piłce ręcznej kobiet – MKS „Dwójka” Łomża oraz mężczyzn – SPR Nowe Piekuty.  

Jak podkreślił marszałek Artur Kosicki, intencją władz województwa jest wsparcie rozwoju sportu nie tylko na najwyższym poziomie, ale także w lokalnych rozgrywkach. Obecność klubów na sportowych arenach regionu i kraju to także cenna promocja.  

Marszałkostwo podaje, że najliczniejszą dyscypliną w konkursie była piłka nożna. Najwięcej dofinansowania otrzymały grające w II lidze Wigry Suwałki – 90 tys. zł. Dofinansowanie dla IV-ligowego ŁKS-u 1926 co do kwoty jest drugie w zestawieniu, podobnie jak dla III-ligowego Ruch Wysokie Mazowieckie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę