Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 05 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Zarząd województwa zwiększył pule na dotacje

Zarząd Województwa zdecydował o zwiększeniu o prawie 8 mln zł. puli na pomoc podlaskim przedsiębiorcom, którzy ubiegali się o wsparcie na kapitał obrotowy po stratach związanych z covid-19. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.

Jak informowaliśmy Zarząd Województwa uruchomił na dwa dni (15 i 16  lutego)  możliwość składania wniosków dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz prowadzących działalność gospodarczą. Ci, którzy ucierpieli na skutek covid-19 mogli ubiegać się o pieniądze. Wpłynęło w tym czasie ponad 2000 wniosków na 61 mln zł, choć do dyspozycji było 25 mln zł. Teraz Zarząd Województwa podniósł do prawie 33 mln zł kwotę dofinansowania.

– Zwiększenie dofinansowania z 25 mln zł do blisko 33 mln zł pozwoli dofinansować większą liczbę przedsiębiorstw, poszkodowanych w wyniku wystąpienia pandemii COVID-19 – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego

Dzięki powiększeniu puli konkursowej do oceny trafi 1061 wniosków (wcześniej było ich 875), złożonych przez firmy, które zanotowały 60 proc. spadku przychodów ze sprzedaży.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdują się na tej liście, muszą dostarczyć do kancelarii (parter) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Termin upływa 10 marca. Dokumenty można dosłać również pocztą, wtedy decyduje data nadania.

Ocena wniosków odbywa sie na bieżąco.

 

Tylko 2 dni na zdobycie dotacji na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców

Ogromne potrzeby przedsiębiorców

Drastycznie spadła im sprzedaż


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę