Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ogromne potrzeby przedsiębiorców

Wpłynęło ponad 2 tys. wniosków na ponad 61 mln złotych! O dotację na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność, przedsiębiorcy mogli wnioskować przez dwa dni, od godziny 8, w poniedziałek (15.02) do godziny 15, we wtorek (16.02).

Urząd Marszałkowski poinformował dziś, że wpłynęło ponad 2 tys. wniosków. Do podziału było 25 mln zł, a z wniosków potrzeby wskazują na 61 mln zł. Wsparcie adresowane było do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. Ci przedsiębiorcy, dzięki tym pieniądzom mogli, uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację. Warunkiem uzyskania dotacji jest sytuacja firmy, która pogorszyła się w związku z COVID-19, a spadek przychodów ze sprzedaży wyniósł co najmniej 40 proc. 

Do końca tygodnia, obiecują urzędnicy opublikować na stronie programu regionalnego, listę wniosków przekazanych do oceny, uszeregowana według najwyższego procentowo spadku obrotów. Przedsiębiorcy, których wnioski znajdą się na tej liście, muszą dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku, dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Mają na to trzy dni robocze, licząc właśnie od daty publikacji listy projektów przekazanych do oceny. 

To trzecia część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Zarząd województwa utworzył go, aby pomóc z  negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy uzyskali aż 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy w 2020 roku, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca firm.

 

Tylko 2 dni na zdobycie dotacji na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę