Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Drastycznie spadła im sprzedaż

875 wniosków trafiło do oceny w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych kapitału obrotowego w podlaskich firmach, w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Są to wnioski, w których przedsiębiorcy wykazali spadek przychodów ze sprzedaży w przedziale od 66,04% do 100%.

Na składanie wniosków przedsiębiorcy mieli tylko dwa dni (15-16.02). Wpłynęło ich ponad 2 tys. na kwotę 61 mln zł. Do oceny trafiło 875 z nich, a przedsiębiorcy wykazali spadek sprzedaży na poziomie od 66,04% do 100%. Do podziału wśród beneficjentów nadal pozostaje 25 mln zł.

Przedsiębiorcy, których wnioski znajdują się na tej liście, muszą dostarczyć do kancelarii (parter) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku dwa egzemplarze wniosku w wersji papierowej wraz z załącznikami. Termin upływa 22 lutego. Dokumenty można dosłać również pocztą, wtedy decyduje data nadania.

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco.

- Bardzo chcielibyśmy przyznać dofinansowanie wszystkim przedsiębiorcom, których wnioski zostaną pozytywnie ocenione. Wiemy, w jak ciężkiej znaleźli się sytuacji, dlatego od początku pandemii, poprzez Podlaski Pakiet Gospodarczy, pomagamy  firmom. Mogę zapewnić, że nadal będę się starał, aby pula dla przedsiębiorców, zarówno w tej, jak i nadchodzącej perspektywie finansowej była jak największa – stwierdza Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Konkurs adresowany był do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą – na jednorazową, bezzwrotną dotację z funduszy UE, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19.

Lista wniosków do oceny

 

Ogromne potrzeby przedsiębiorców

Tylko 2 dni na zdobycie dotacji na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę