Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Boisko piłkarskie pod dachem

W sali sportowej dawnego Gimnazjum Publicznego Gminy Łomża, powstało nowoczesne boisko piłkarskie z bezpieczną dla zdrowia, sztuczną murawą bezzasypową IV generacji.

Tzw. „balon” czyli hala sportowa dawnego Gimnazjum Publicznego Gminy Łomża znajduje się w samym centrum miasta Łomży, tuż obok siedziby Urzędu Gminy Łomża. Po likwidacji gimnazjum obiekt nie był tak intensywnie eksploatowany jak wcześniej. Wymiana nawierzchni hali na nowoczesną murawę piłkarską bezzasypową IV generacji przyczyni się do ponownego wykorzystywania sali z pożytkiem przede wszystkim dla najmłodszych adeptów piłkarstwa, którzy będą mogli trenować w niej przez cały rok.

- Zależy nam, aby dzieci mogły ćwiczyć, aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Będzie to szczególnie ważne teraz, po godzinach spędzonych przed komputerami wykorzystywanymi do nauki zdalnej w szkołach – podkreśla Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża. 

Wymiana nawierzchni dawnej Sali gimnastycznej kosztowała blisko 90 tys. zł. 29 grudnia 2020 r. komisja dokonała odbioru prac, a kilkadziesiąt minut później Wójt Piotr Kłys podpisał umowę z Akademią Piłkarskiej Lider, dla której sala ta stać się ma swoistą bazą w mieście i regionie na kilka najbliższych lat. Oprócz boiska do dyspozycji otrzymują także zaplecza: szatnie, łazienki, pokój trenerów, magazyn na sprzęt. 

- Dzień podpisania umowy jest dla nas przełomowym momentem w naszej krótkiej historii. Daje nam komfort planowania, dzięki czemu możemy skupić się na rozwoju Akademii. Planujemy objąć naszym szkoleniem, w większym niż dotychczas zakresie, dzieci z Gminy Łomża – mówił Marcin Trojanowski współzałożyciel i Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Lider.

Marcin Chojnowski, współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Lider podkreślał, że „w piramidzie szkoleniowej najważniejsza jest jej podstawa. Umowa podpisana z Gminą Łomża jest fundamentem rozwoju szkolenia oraz zapewnia nieograniczoną możliwość prowadzenia naborów najmłodszych adeptów futbolu”.

"Dzięki zrealizowanej przez Gminę Łomża inwestycji młodzi adepci piłkarstwa będą mogli trenować cały rok na boisku piłkarskim bez konieczności wchodzenia na płaską nawierzchnię sali gimnastycznej w okresie zimowym" – czytamy w przesłanym komunikacie.

210618123923.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę