Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 29 września 2020 napisz DONOS@

Kolejne sukcesy naszego szachisty

Główne zdjęcie

Tomasz Obrycki, młody szachista z Łomży, zajął rewelacyjne 6 miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej Juniorów w szachach klasycznych. Do podium zabrakło niewiele, tylko 1 pkt.

W dniach 13-22.08.2020 r. w Czechach w miejscowości Kouty nad Desnou odbyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej Juniorów w szachach klasycznych. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Prezydenta Łomży Tomek mógł jechać i uczestniczyć w tych Mistrzostwach.
Polskę reprezentowało 10 szachistów. W kategorii U-10, którą Tomek reprezentował, był najlepszy z Polaków. Na 9 partii wygrał 4, zremisował 3, 2 przegrał. Ostatecznie po zaciętych pojedynkach nasz młody szachista zajął rewelacyjne 6 miejsce wśród najlepszych zawodników w Europie. Do podium zabrakło niewiele, tylko 1 pkt.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Tomek już w pierwszym dniu mistrzostw w zwycięskim pojedynku z reprezentantem Niemiec Neuhoff Laertes (nr 3 turnieju). Pojedynek ten został wybrany przez organizatorów najlepszą partią dnia. 
Remisy w pojedynkach z reprezentantami Republiki Czeskiej  nr 2 turnieju Delgerdalai Bayarjavkhlan i zwycięzcą Mistrzostw Martirosyan Davidem również były sukcesem Tomka. Pokazały jak bardzo wyrównany był poziom uczestniczących zawodników i jak niewiele zabrakło do zajęcia medalowej pozycji.

Tomek, warto o tym pamiętać, rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Pomimo młodego wieku podopieczny trenera Vafa Mammadov, każdego dnia przy szachownicy spędzał około 4-5 godzin rozmyślając nad strategią pokonania przeciwnika.

Kolejnym turniejem 9-latka były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy lubelsko-podlaskiej U-10, które odbyły się w dniach 4-6.09.2020 r. w Puławach. W turnieju brali udział wyselekcjonowani zawodnicy przez trenera kadry województwa podlaskiego. Podlaskie reprezentowało 13 zawodników.
Oczywiście w kadrze nie mogło zabraknąć naszego Tomasza Obryckiego, który jako reprezentant KS Elbrus Łomża zajął II m-ce w kategorii U-10.
Na 7 możliwych punktów zdobył 5,5; tyle samo co zwycięzca mistrzostw 10-letni Krzysztof Wojtacha z MUKS Stoczek 45 Białystok. Na najniższym podium stanął zawodnik z UKS Lider Zamość Ożóg Bartosz zdobywca 5 pkt.

 

Foto:
Foto: Tomek Obrycki i trener Vafa Mammadov
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę