sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rekordy i minima biegaczy Prefbetu

Igor Duchnowski

Lekkoatleci z klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża udowadniają, że są w wysokiej formie. Tym razem rywalizowali na stadionach w Piasecznie i Warszawie ustanawiając kilka nowych rekordów życiowych, a Martyna Krawczyńska i Rafał Pogorzelski osiągnęli minima dopuszczające do udziału w Mistrzostwach Polski. Martyna nawet dwa takie minima.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu, w ramach VIII Piaseczyńskiej Piątki oprócz biegu na 5000 m rozegrano również kilka krótszych dystansów w których biegacze PREFBETU odgrywali główne role. Bieg na 400 metrów pań wygrała Martyna Krawczyńska z czasem 58,61. To nowy rekord życiowy tej młodej zawodniczki i minimum na Mistrzostwa Polski U18. Trzeci była Dominika Cekała (64.71), a czwarta Wiktoria Grabowska (64.80). Obie zawodniczki Prefbetu także ustanowiły swoje rekordy życiowe.
Wśród panów na tym samym dystansie 400 m całe podium zajęli sprinterzy  z Łomży - 1. Piotr Dąbrowski (50.52), 2. Bartosz  Jurak (51.05), 3. Igor Duchnowski (51.15).
Na dystansie 1500 metrów panów zwycięzcą został Szymon Macioch (UKS Liceum Sportowe Łomża – 4:29,61), a w biegu głównym na 5000 m, po pasjonującej walce,  drugie miejsce wywalczył Rafał Pogorzelski, który poprawił rekord życiowy aż o 24 sekundy uzyskując  czas 15:08,62 i minimum na Mistrzostwa Polski U23.

Na drugi dzień na stadionie AWF w Warszawie  kolejny świetny występ zanotowała Martyna Krawczyńska, która w biegu na 800 metrów zajęła trzecią lokatę z nowym rekordem życiowym (2:17,63) i ponownym minimum na MP U18. Również na tym samym dystansie Martynie „życiówki”  pozazdrościł Dawid Likwiarz, a jego nowy rekord życiowy  to 1:56,28. Na tych samych zwodach bieg młodzików na 200 metrów wygrał Bartosz Rogiński (24,65)