Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

SUKCESY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 5

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży „Piąteczka” już po raz piąty przystąpiło do konkursu teatralnego pod nazwą X Multimedialny Ogólnopolski i VI Międzynarodowy Przegląd Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów”2020 zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia Nr 317 w Warszawie. Honorowy patronat nad przeglądem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego w Warszawie oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Tegoroczna Jubileuszowa Gala X Międzynarodowego Multimedialnego Przeglądu Małych Form Parateatralnych "Smykolandia" Warszawa-Mokotów 2020 ze względu na zasadyzachowania bezpieczeństwa wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19  odbyła się   21 czerwca 2020 r.w systemie online - poprzez zaproszenie do  obejrzenia  transmisji na platformie YouTube - w nawiązaniu do akcji "Stayat Home".

Galę  zaszczycili swoją obecnością  w trybie online interesujący goście - artyści  z zagranicy i z Polski. Zagrali i  zaśpiewali znane piosenki : Michał Sołtan (gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista) , Andrzej Adamiak z grupy „Rezerwat” (muzyk wokalista, juror) oraz znany i popularny z grupy „Ich Troje” Michał Wiśniewski - życząc wszystkim emocjonujących chwil i dobrej zabawy!

W  trakcie uroczystej Gali zaprezentowano Laureatów Głównych Nagród i Wyróżnień, Wyróżnień Specjalnych, Artystycznych i Wykonawczych oraz nagrody przyznane przez Internautów: Fejsbuczka i  Youtuberka Smykolandii 2020.

Przewodniczący jury aktor teatralny i estradowy Pan Artur Pastuszko podkreślił, że w tym roku  do udziału w konkursie zakwalifikowano 15 prezentacji multimedialnych z kraju i z  zagranicy, które walczyły o nagrody i wyróżnienia. Nominacje do głosowania  zasłużyło i otrzymało jedynie 8 placówek.

Nasze Przedszkole -  ,,Piąteczka” przygotowało  w wersji multimedialnej proekologiczny spektakl musicalowy pt. „Ratujmy Ziemię”, dzięki  któremu uzyskaliśmy I miejsce w Konkursie Multimedialnym Ogólnopolskim i  Międzynarodowym  Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” i zdobyliśmy  wiele wyróżnień.

W spektaklu wystąpiło 25 dzieci 5-6 - letnich z  Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz.

W przygotowaniu  przedstawienia włączyły się wszystkie nauczycielki.

Jury oceniając  spektakl,  uwzględniło między innymi: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki; wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię; realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie; wartości edukacyjne i dobór repertuaru do wieku wykonawców; reżyseria spektaklu, realizacja filmu video.

Osiągnęliśmy wielki sukces! Jury przyznało nominacje, nagrody, wyróżnienia specjalne i wyróżnienia indywidualne dla Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży -  „Piąteczka” za spektakl „Ratujmy Ziemię” w różnych kategoriach:

·        wyróżnienie specjalne otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola Nr 5 w Łomży „Piąteczka” Jadwiga Juchniewicz, za wspieranie teatralnej twórczości dziecięcej poprzez zaangażowanie, motywowanie oraz wspieranie dzieci i pedagogów przygotowujących konkursowe spektakle „Smykolandii” a także bardzo wysokie noty Placówki  w zmaganiach konkursowych;

·        wyróżnienie za scenariusz i reżyserię spektaklu „Ratujmy Ziemię” dla Barbary Florczyk i Marii Danielskiej;

·        wyróżnienie aktorskie dla  Sebastiana  Arnisty  za rolę Pana Doktora;

·        wyróżnienie za oprawę muzyczną dla Pana Grzegorza Narewskiego;

·        wyróżnienie za scenografię, kostiumy i światło dla Pań: Barbary Dzieniszewskiej,  Agaty Komorowskiej, Marii Danielskiej, Barbary Florczyk, Joanny Karwowskiej oraz dla Pana Karola Śliwowskiego;

·        wyróżnienie za choreografię dla Pań: Agnieszki Całko, Małgorzaty Bachanek,  Barbary Florczyk,Marii Danielskiej oraz Martyny Napiwodzkiej;

·        Wyróżnienie za nagranie video i montaż dla  Pana Artura Kalinowskiego i  Pana Macieja  Chaberek  Firmy Best- Video;

 

Zachęcamy  do obejrzenia  Proekologicznego spektaklu pt. „Ratujmy Ziemię” przygotowanego przez Przedszkole  Publiczne Nr 5 w Łomży - „Piąteczka”.

link:https://www.youtube.com/watch?v=-aKes10xbE4

 

oraz „Finałowej – Jubileuszowej Gali Smykolandia  2020”

link: https://www.youtube.com/watch?v=xVJe1dBDK7w&feature=youtu.be

 

Autor tekstu: Maria Danielska i  Barbara Florczyk

 

 

Foto:
Agata Komorowska
wt, 23 czerwca 2020 16:09
Data ostatniej edycji: śr, 24 czerwca 2020 09:23:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę