Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Młodzi piłkarze wrócili na boiska

W poniedziałek na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży rozpoczęły się treningi zawodników Akademii Piłkarskiej Lider. - Sport zaczyna wracać do życia. Co prawda w bardzo okrojonej wersji, ale mamy nadzieję, że jest to początek powrotu do normalności – mówi Marcin Trojanowski. „Odmrażanie” sportu drużynowego w pandemii rozpoczęło się od... dezynfekcji rąk, zachowania bezpiecznej odległości i 6 zawodników na boisku.

W Akademii Piłkarskiej Lider w Łomży trenuje około 70 zawodników. Treningi rozpoczęli ci, ze starszych roczników 2008 – 2011. 
- To nie były typowy trening piłkarski, bo w obecnych warunkach zachowania dystansu, nie sposób taki przeprowadzić. W tych warunkach skupiamy się na indywidualnym rozwoju zawodników. I dopóki sytuacja się nie zmieni będziemy szli w tym kierunku – mówi Marcin Chojnowski koordynator z Akademii Piłkarskiej Lider.
Zawodnicy na boisko wyszli wczoraj po raz pierwszy pod dwumiesięcznej przerwie. Jak opowiada koordynator widać było głód ruchu, głód piłki, ale także wielkie zdyscyplinowanie. Młodzi adepci piłkarstwa z AP Lider nawet w czasie zamknięcia stadionów mieli zadawane przez trenerów prace domowe. Ci, którzy solidnie się z nich wywiązywali nie mieli żadnych problemów po powrocie na boisko, ale jeśli ktoś nie miał warunków do ćwiczeń indywidualnych, albo przykładał się do nich trochę mniej, to po dwóch miesiącach siedzenia w domu widać było różnicę. Trenerzy podkreślają, że wznowienie treningów z zadowoleniem przyjęli zawodnicy jak i ich rodzice, którym zależy, aby dziecko więcej się ruszało i mogło zdrowo się rozwijać.
Piłkarscy działacze mają nadzieje, że z tygodni na tydzień obostrzenia w sportach grupowych będą coraz bardziej luzowane, a w efekcie na boisku będzie mogło być więcej zawodników niż tylko 6. 
- Gdybyśmy przyjęli takie rozwiązanie jak w przypadku galerii handlowych, to na boisku piłkarskim jednocześnie mogłoby przebywać nawet kilkaset osób – mówi Marcin Chojnowski wskazując, że w „odmrożonych” także wczoraj tych obiektach może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni. 
Działacze łomżyńskiej AP Lider proszą rządzących, aby kolejny etap odmrażania sportu uwzględnił wyższy współczynnik zawodników na metr kwadratowy boiska.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę