Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prezesa Kopczewskiego bilans podlaskiej piłki w 2019 r.

Główne zdjęcie
Jubileuszowa Gala 90 lecia Podlaskiego ZPN. Sławomir Kopczewski, Prezes Podlaskiego ZPN w środku.

- To był dobry rok dla Podlaskiego Związku Piłki Nożnej – uważa Sławomir Kopczewski, Prezes Podlaskiego ZPN. - Związek, dzięki stabilności finansowej, mógł wspierać kluby i odbudowywać wizerunek podlaskiej piłki w kraju.

Łomża 03.04.2019 Międzynarodowy Turniej UEFA Development U16 Mecz Kolumbia – Turcja (fot. Maciej Gilewski / 058sport.Pl)
Łomża 03.04.2019 Międzynarodowy Turniej UEFA Development U16 Mecz Kolumbia – Turcja (fot. Maciej Gilewski / 058sport.Pl)

2019 był wyjątkowym rokiem dla Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Po pierwsze Związek obchodził jubileusz 90-lecia istnienia. Ponadto był organizatorem wielu wydarzeń sportowych, jakich wcześniej na Podlasiu nie było. W marcu (7-8 marzec) Białystok i Sokółka były miejscem zmagań reprezentacji kobiet Polski i Białorusi w Futsalu. Na przełomie marca i kwietnia (31 marzec – 05 kwiecień) w Zambrowie, Łomży i Wysokiem Mazowieckiem odbył się prestiżowy turniej UEFA Development U-16. Rywalizowały w nim drużyny Kolumbii, Grecji, Turcji i Polski. Turniej był wyjątkowy także dlatego, że po raz pierwszy młodzieżowa reprezentacja Kolumbii przyjechała do Europy. Powierzenie organizacji tego turnieju Podlaskiemu ZPN było docenieniem działań Zarządu Związku. W czerwcu na Podlasiu (Białystok, Juchnowiec Dolny, Tykocin) odbył się Turniej Finałowy o Puchar im. Kazimierza Górskiego w kategorii wiekowej U13. W czerwcu odbył się także turniej oldobojów. Rywalizowały ze sobą drużyny Oldbojów Jagielloni, Zespołu Polonii Amerykańskiej i samorządowców z Juchnowca.
W lipcu rozegrano I Turniej I Ligi Piłki Plażowej PZPN, a we wrześniu spotkanie eliminacyjne do Euro U21 między Polską a Estonią. Było to pierwsze oficjalne spotkanie o punkty. 
Doczekaliśmy się też godnej oprawy podlaskiego finału Pucharu Polski. 29 maja 2019 na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Białymstoku, gdzie zazwyczaj zmagają się drużyny Ekstraklasy, spotkały się Olimpia Zambrów i Warmia Grajewo. Mecz obejrzała rekordowa liczba 1,5 tys. kibiców.  
Warto też zauważyć, że w 2019 wzrosła popularność futsalu na Podlasiu. Z roku na rok przybywa zespołów futsalowych, obecnie w II lidze grają dwie grupy - łącznie 9 zespołów. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych II lig w Polsce. 
- Dzięki ustabilizowaniu sytuacji w związku, mogliśmy kontynuować organizację konferencji szkoleniowych dla podlaskich trenerów i instruktorów. Na to spotkanie zapraszaliśmy trenerów-edukatorów z kraju, a także trenerów reprezentacji Polski. Dodatkowo kluby Klasy Okręgowej, A klasy, futsalu i piłki kobiecej otrzymały dofinansowanie w wysokości tysiąca złotych, które mogły przeznaczyć na opłatę dowolnego kursu szkoleniowego organizowanego przez Podlaski ZPN dla jednego z trenerów pracujących w danym klubie. Przeprowadziliśmy też bezpłatny kurs spikera stadionowego, co powinno przełożyć się na podniesienie pracy organizacyjnej naszych klubów uczestniczących w rozgrywkach Podlaskiego ZPN – tłumaczy Sławomir Kopczewski, Prezes Podlaskiego ZPN. 
W końcu roku Podlaski ZPN wygospodarował 100 tys. zł, za które kupił piłki dla wszystkich podlaskich klubów pracujących z seniorami. Każda z drużyn otrzyma ich 20, do daje łączną ilość 1440 sztuk. Ponadto w ciągu roku 30 tys. zł zostało wydane na wsparcie organizacji turniejów młodzieżowych. Podlaski ZPN wziął też na siebie finansowy ciężar organizacji turniejów eliminacyjnych o Puchar Prezesa PZPN U11 i U12 (finały wojewódzkie odbędą się w Suwałkach i w Białymstoku, a najlepsze drużyny będą reprezentować Podlasie w finale krajowym w Warszawie).
- Rok 2020 zapowiada się ciekawie pod względem sportowym.  Już 27 marca w Białymstoku odbędzie się mecz eliminacyjny do Euro U21 reprezentacji Polski i Łotwy – mówi prezes Kopczewski. – Rok 2020 jest szczególny również z powodu Jubileuszu 100-lecia, jakie świętować będzie Jagiellonia Białystok. Myślę, że nie zabraknie także innych sportowych emocji. Procentuje nasza wcześniejsza praca. Pokazaliśmy PZPN, że Podlasie potrafi robić turnieje dla dzieci i młodzieży. I jesteśmy pewni, że otrzymamy organizację kolejnych sportowych imprez. 
Rok 2020 będzie również stał pod znakiem finiszującej kampanii wyborczej w PZPN-ie, ale też wojewódzkich związkach – także w podlaskim. Na przełomie maja i czerwca zaplanowane jest Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podlaskiego ZPN.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę