poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

Kolejne podium Mechaniaka

Z brązowymi medalami wrócili z rozgrywanego w Grajewie wojewódzkiego finału Licealiady w unihokeju zawodnicy Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Był to już czwarty z rzędu krążek zdobyty przez zespół prowadzony przez Bogusława Cichockiego w krótkiej historii tych rozgrywek.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zainicjował rywalizację w unihokeju dopiero cztery lata temu. Zespół Mechaniaka od początku jest w ścisłej czołówce i jako jedyna drużyna w pierwszych trzech sezonach stawała na podium, więc także w tym roku chciała podtrzymać świetną passę. Po pokonaniu w meczu eliminacyjnym debiutującą w rozgrywkach ekipę Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie łomżanie awansowali do imprezy finałowej. Tam w półfinale trafili na mocny zespół Zespołu Szkół nr 6 z Suwałk - Mecz był bardzo wyrównany od początku do końca, ale my niestety popełniliśmy dwa proste błędy w defensywie, które bezlitośnie wykorzystali nasi rywale wygrywając 2:0 - relacjonuje trener Cichocki. Po tej porażce ekipie Mechaniaka pozostała walka o brązowy medal. Ich rywalem była reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych z Suwałk. Tym razem przewaga zespołu z Łomży nie podlegała dyskusji i spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem 5:0. Mistrzami województwa zostali pogromcy Mechaniaka z półfinału, którzy po rzutach karnych pokonali gospodarzy imprezy, I Liceum Ogólnokształcące z Grajewa - W tym roku poziom turnieju finałowego był niższy niż w latach poprzednich. Mimo mocno odmłodzonego składu jechaliśmy po medal i po cichu liczyliśmy na złoto. Przy bardzo wyrównanym poziomie trzech najlepszych ekip o wyniku końcowym zadecydowała dyspozycja dnia i odrobina szczęścia - podkreśla opiekun unihokeistów Mechaniaka.
Mimo, że od turnieju finałowego minęło kilkanaście dni, trener Cichocki już myśli o kolejnym sezonie - Mamy mocne postanowienie, żeby do kolejnego sezonu przygotować się jeszcze lepiej. Młodzi chłopcy, których mam w drużynie muszą nabrać trochę doświadczenia, bo potencjał sportowy mają naprawdę duży. Cieszę się, że powstał zespół w Marianowie, bo w końcu będziemy mieli z kim grywać sparingi, a o to u nas w regionie jest bardzo trudno - zaznacza Cichocki - Oprócz pracy nad poprawą gry, która ma zaowocować kolejnym medalem w rozgrywkach wojewódzkich, awansem na Mistrzostwa Polski i tam przynajmniej powtórzeniem 6. miejsca, który wywalczyliśmy w ubiegłym sezonie, planujemy także zorganizować turniej finałowy. W Grajewie poziom organizacyjny, delikatnie mówiąc, był nie najlepszy. My mamy już za sobą doświadczenie w tej kwestii, gdyż cztery lata tamu, dzięki nieocenionej pomocy panów Zdzisława Dobrowolskiego i Andrzeja Flery zorganizowaliśmy świetne zawody w hali im. Olimpijczyków Polskich.
Jak podkreśla trener Cichocki wszystkich tych sukcesów unihokeistów Mechaniaka nie byłoby gdyby nie pomoc prezesa OSM Piątnica, Zbigniewa Kalinowskiego.

is

200114015929.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę