Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Najlepsze w województwie

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach wygrały Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. W pięknym stylu w walce o I miejsce pokonały SP Domanowo 6:1.

Unihokej to coś w rodzaju hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew, a ciężki i twardy krążek zastępuje lekka ważąca 23 gramy plastikowa piłeczka. Pięcioosobowe drużyny plus bramkarze, grają używając specjalnych hokei na wygrodzonym przez bady boisku na parkiecie sali gimnastycznej. 

Unihokej to nowa dyscyplina sportu, która do Polski dotarła w klatach 90. XX wieku. Jak się okazuje zawodników ma także u nas. W ubiegłym tygodniu w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Zawody wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Dziewczęta z Kupisk, podopieczne trenera Adama Wszeborowskiego, w pięknym stylu pokonały najpierw SP3 Augustów 5:0, a później 6:1  SP Domanowo i wywalczyły pierwsze miejsce. 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Żelazna - kapitan reprezentacji SP Kupiski, która  zdobyła aż 9 bramek. Najlepszą bramkarką turnieju była Paulina Gralińska – bramkarska  SP Kupiski. Z zespołu wyróżniono także Maję Jakubiak. 

Skład zwycięskiej drużyny: kapitan – Weronika Żelazna, bramkarka – Paulina Gralińska, Julia Filipkowska, Maja Jakubiak, Alicja Kowalczyk, Anna Kruszewska, Katarzyna Openchowska, Emilia Orłowska, Kinga Pawelczyk, Julia Piotrowska, Amelia Sawicka, Dżesika Trzcińska. Trener  Adam Wszeborowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę