Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pogorzelski blisko podium

Czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych zajął Rafał Pogorzelski. Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża medal przegrał na ostatnim okrążeniu.

Rafał Pogorzelski to absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży i student II roku robotyki w łomżyńskiej PWSIiP
Rafał Pogorzelski to absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży i student II roku robotyki w łomżyńskiej PWSIiP

Mistrzostwa zostały rozegnane w Kartuzach. Dystans liczył osiem 1000-metrowych pętli o bardzo zróżnicowanym profilu crossowym. 
- Jak tylko zobaczyliśmy trasę to się ucieszyliśmy, bo na bardzo podobnych górkach trenowaliśmy na drogach Starej Łomży nad rzeką – mówi Andrzej Korytkowski, trener i prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Trasa była ciężka z licznymi zbiegami i mocnymi podbiegami, przez co nie było mowy o przypadkowości, bo górki bardzo weryfikowały formę  i przygotowanie zawodników. 
Rafał Pogorzelski  to pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski, szósty zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów młodszych i członek zaplecza Kadry Narodowej. W Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych do końca liczył się w stawce zawodników walczących o medale.
- Nasz lekkoatleta na początku biegł na 6 - 7. miejscu sukcesywnie się przesuwając do przodu. Po 6 km - jak sam mówił - sądził, że będzie medal, jednak na ostatnim okrążeniu miejscowy zawodnik zachował więcej siły i wywalczył trzecią lokatę – relacjonuje Korytkowski. - Rafał zajął czwarte miejsce ocierając się o podium, jednak tym razem nie jest to miejsce „najgorsze” dla sportowca, bo przed naszym zawodnikiem byli tylko trzej biegacze o 2 lata starsi i miejmy nadzieję, że za rok będzie duża szansa na medal. Sukces jest tym większy, że Rafał w tym roku wrócił po ciężkiej kontuzji pęknięcia kości i jest to jego najlepszy tegoroczny występ. 

Oto wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych 2019 r.
1. Boratyński Dariusz 97 (KS AZS AWF WROCŁAW) 26.09
2. Kaczor Mateusz 97     (RLTL ZTE RADOM)      26.38
3. Serkowski Wojciech 97 (GKS ŻUKOWO)        27.01
4. Pogorzelski Rafał 99 („PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) 27.10
5. Mutwil Oliwier 99 (CKS BUDOWLANI CZĘSTOCHOWA) 27.12
6. Żygenda Krzysztof 97 (LKS ZORZA GDYNIA)        27.51


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę