Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Brązowy medal Mistrzostw Polski ze Święta Niepodległości

Pochodząca z Ukrainy, a od kilku lat biegająca w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, Olga Ochnal wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski kobiet na 10 kilometrów. Dokonała tego w Święto Niepodległości 11 listopada podczas Biegu Niepodległości w Poznaniu. Wśród ponad 11 tysięcy zawodników, którzy ukończyli bieg, Olga Ochnal linię mety minęła jako 13 w kategorii open i 3 wśród 3865 kobiet.

- Miejsce to i wynik 34.20 pozwolił naszej reprezentantce wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski – cieszy się Andrzej Korytkowski prezes klubu podkreślając, że to już 13 medal zawodników klubu z Mistrzostw Polski w tym sezonie. - Liczba ta jest wyrównaniem ubiegłorocznego rekordowego dorobku w 20-to letniej historii klubu. Jednak ja osobiście wyżej cenię te 13 medali z tego sezonu, niż te z roku 2018, ponieważ od tego roku zmieniły się przepisy i w drużynie klub może wystawić tylko jeden zespół. Przez to straciliśmy co najmniej 1 medal. Ten sezon na pewno trzeba uznać za najlepszy w historii klubu zwłaszcza, że kontuzja (Pogorzelski) jak i choroba (Korytkowska) nie pozwoliły cieszyć się nam z jeszcze większego dorobku – podaje Korytkowski. 
Bieg Olgi Ochnal w Poznaniu był jej pierwszym startem po Igrzyskach Wojskowych w Chinach, gdzie nasza biegaczka biegała maraton (czas 2:37,02). 
- Po 2 tygodniach od pokonania tak długiego dystansu trochę brakowało zapasu szybkości na 10 km i cały dystans trzeba było „cisnąć w maxa”. Czołówka była dość zwarta, bo do drugiej Aleksandry Brzezińskiej z MKL Toruń strata wyniosła 15 sekund, a przewaga nad czwartą Katarzyną Kowalską Vectra Włocławek (50-cio krotną medalistką Mistrzostw Polski) to zaledwie 12 sekund – opisuje Korytkowski. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę