Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Święto Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 5

Tradycyjnie również w tym roku w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. 11 listopada to szczególna data w kalendarzu. Wśród zdarzeń historycznych szczególnie czczonych przez Polaków miejsce wyjątkowe zajmuje Dzień Odzyskania Niepodległości. Tego dnia, 101 lat temu, Polska po 123 latach zaborów – odzyskała niepodległość.

6 listopada zapadnie na długo w pamięci dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkich gości, którzy w środę zaszczycili nas swoją obecnością podczas Uroczystości z okazji ,,Święta Niepodległości”. Na naszej uroczystości nie mogło zabraknąć ważnych gości, m. in. młodszy chorąży Paweł Oczko z XVIII Pułku Logistycznego w Łomży, rodzice, dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jadwiga Juchniewicz witając serdecznie wszystkie dzieci, nauczycieli oraz przybyłych gości. Następnie starszaki pod okiem p. Barbary Florczyk, p. Marii Danielskiej oraz p. Małgorzaty Bachanek rozpoczęły program artystyczny pięknym wykonaniem poloneza. Po odśpiewaniu hymnu narodowego ,,Mazurek Dąbrowskiego”, 6-latki przedstawiły ,,Legendę o Białym Orle”, podczas której ukazały wszystkim rozbiór Polski przez trzy czarne kruki – symbolizujące trzy państwa (Austrię, Prusy i Rosję). W uroczystość zaangażowały się wszystkie dzieci z przedszkola – recytując wiersze, śpiewając pieśni patriotyczne oraz wykonując przepiękne polskie tańce. Podczas uroczystości nie zabrakło również piosenek patriotycznych, które wspólnie z dziećmi odśpiewali również zgromadzeni rodzice korzystając z przygotowanych śpiewników patriotycznych. Dzięki muzyce granej na żywo przez p. Grzegorza Narewskiego można było poczuć odświętny i podniosły nastrój. Uroczystość zakończyły 6-latki wykonując taniec ludowy ,,Krakowiak”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

Autor tekstu: Izabela Sztejno

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 06 listopada 2019 21:11
Data ostatniej edycji: śr, 06 listopada 2019 21:44:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę