Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pływanie: Szczęśliwa „13” UKS Butterfly

13 medali – to dorobek pływaków z łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly na sobotnich zawodach: VIII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki. W imprezie wzięło udział ponad 250 zawodników z 18 klubów reprezentujących trzy województwa: mazowieckie, podlaskie oraz warmińsko–mazurskie.

Po 3 medale zdobyli:

  • Miłosz Parzych (2007r.) –złoto w 50 m grzbietem oraz 2 medale srebrne na tym samym dystansie w stylu dowolnym i motylkowym.
  • Filip Rudczyk (2009r.) – był najlepszy w konkurencji 50 m stylem motylkowym, srebrny medal – 50 m stylem dowolny oraz brąz – 50 m stylem grzbietowym;
  • Kaja Kurpiewska (2009r.) – zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brązowe medale na 50 m w stylach motylkowym oraz dowolnym.

- Nasi multimedaliści zajęli w klasyfikacji generalnej swoich roczników drugie miejsca, co jest niewątpliwym sukcesem młodych zawodników - przekazuje Jarosław Szeremet prezes UKS Butterfly.

Kolejne dwa medale wywalczył Igor Darmetko (2008r.), którym zajął drugie miejsce w stylu grzbietowym i trzecie w stylu dowolnym na dystansie 50 m. Po jednym krążku dołożyły: Eliza Chrzanowska (2008r.) – brąz 50 m dowolny i Dominika Cekało (2004r.) – brąz 200 m dowolny.

Reprezentację łomżyńskiego klubu stanowili także: Patryk Żochowski (07r.), Maja Dużyńska (08r.), Grzegorz Kuteszko (07r.), Ignacy Balkiewicz (07r.), Oliwia Kuźnicka (06r.), Oliwier Modzelewski (09r.), Dominik Skawski (05r.), Szymon Dębski (07r.), Jakub Chajęcki (07r.)
- Zawodnicy Ci mimo, że nie zdobyli medali, pokazali charakter i dobre przygotowanie do zawodów. W swoich występach ustanowili rekordy życiowe. Kilkoro z nich dosłownie „otarło” się o podium - zauważa Jarosław Szeremet. -Sobotnie występy były dla młodych pływaków nie tylko świetną zabawą, ale również cennym, sportowym doświadczeniem, a zawody w Ostrołęce stanowiły udaną inaugurację sezonu startowego 2019/2020. 

- Codzienna, ciężka praca na treningach przynosi oczekiwane efekty, co widać po wynikach zawodników naszego klubu - podkreślają trenerzy: Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski. 

Prezes klubu Jarosław Szeremet ocenia zaś, że rosnące zainteresowanie sportowym pływaniem w Łomży, pozwala optymistycznie prognozować, iż nasze miasto w niedługim czasie może stać się znaczącym ośrodkiem pływackim w regionie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę