Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pobiegli na Mistrzostwa Polski

Drużyna uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży w przełajowych biegach sztafetowych wygrała wojewódzką Licealiadę i awansowała na Mistrzostwa Polski. Zawody rozgrywane były w Augustowie, a łomżyńska ekipa do końca walczyła ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski zawodnicy Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży na pierwszych czterech zmianach biegli około miejsc 3-4. Na piątej reprezentant LMS przesunął się na drugą lokatę, a na szóstej wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. 
- Przed ostatnią zmianą było 15 sekund przewagi i wydawało się, że jeszcze może być różnie, bo zawody kończył Piotr Dąbrowski biegający na co dzień 400 metrów, jednak Piotrek nie tylko nie stracił przewagi, ale uzyskując najlepszy czas z wszystkich naszych chłopców i powiększył przewagę do bardzo bezpiecznej – opowiada Korytkowski. 
Chłopcy reprezentujący Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży wyprzedzając o 30 sekund Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku wywalczyli tytuł Mistrza Województwa. Zwycięstwo dało im także awans na Mistrzostwa Polski, które zostaną rozegrane w Olszynie koło czeskiej granicy.                                                             

Korytkowski podaje, że  również dziewczęta z łomżyńskiego LMS w przełajowych biegach sztafetowych pokazały się z dobrej strony zajmując ostatecznie czwartą lokatę. Do miejsca na podium zabrakło tylko 17 sekund.
Dziewczęta biegały dystans 10x1000 metrów, a chłopcy 10x1500. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt oprócz lekkoatletów w zawodach brali udział uczniowie trenujący inne dyscypliny, które są w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży tj. boks i piłka nożna dziewcząt i chłopców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę