wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

Żołnierze na medal

Indywidualnie sześć medali wywalczyli żołnierze z 13. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży podczas rozgrywanych w Zegrzu II Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W reprezentacji Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpiło troje żołnierzy z Łomży, a cała brygada wywalczyła drużynowo srebro.

W kategorii do 36 lat startował szer. Rafał Poreda - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. W pływaniu  stylem dowolnym na 100 m z czasem 1,01,66 zajął drugie miejsce, a  50 m z czasem 27,28. trzecie miejsce.
Jeszcze lepiej zaprezentował się  st. kapral Tomasz Malinowski, który rywalizował w kategorii powyżej 36 lat. Zajął drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym (czas 1,35,29) oraz drugie miejsce na 50 m stylem klasycznym (41,11).
Do tego obaj żołnierze wystartowali w sztafetach. Sztafeta z udziałem Rafała Poredy 4 x 50 m w stylu dowolnym zwyciężały, a sztafeta z udziałem Tomasza Malinowskiego 4x50 stylem zmiennym zajęła drugie miejsce.
Wśród panie Łomżę i tutejszy z 13. Batalionu Lekkiej Piechoty reprezentowała szer. Justyna Zadroga, która popłynęła na dystansie 50 metrów stylem klasyczny i w sztafecie pań, ale niestety bez medali. Tymczasem reprezentacja Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej ostatecznie w zawodach zajęła drugie miejsce nieznacznie ustępując tylko żołnierzom WOT z Lublina.

Warto dodać, że trójka żołnierzy 13. Batalionu Lekkiej Piechoty z Łomży, która wystartowała w mistrzostwach w WOT w pływaniu to członkowie Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży.