Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Rewelacyjny młody szachista

Tomasz Obrycki, 8-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży i szachista z Klubu Sportowego Elbrus Łomża wygrał eliminacje międzywojewódzkie strefy podlasko-lubelskiej do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików w 2020 roku w kategorii chłopców do lat 9. Podopieczny trenera Vafy Mammadova w wakacje brał udział w mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach i zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach odbywały się na początku sierpnia w Bratysławie, stolicy Słowacji. Wzięło w nich udział 1306 zawodników z 48 krajów Europy. Polskę reprezentowało 76 zawodników. Tomasz Obrycki wraz z czterema Polakami grał w kat. do 8 lat, w której rywalizowało 92 zawodników. 
- Jako debiutant na arenie międzynarodowej Tomasz Obrycki zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Rywalizował z zawodnikami z europejskiej i światowej czołówki. Łącznie do rozegrania było 9 partii. Tomasz wygrał 3, zremisował 4 i przegrał tylko 2 partie. W klasyfikacji generalnej zajął 32 miejsce, a pojedynki które stoczył były bardzo wyrównane. O wyniku partii decydowały niuanse. Najdłuższa partia rozgrywana przez 8-latka trwała około 4 i pół godziny – przekazują szachiści z Klubu Sportowego Elbrus Łomża zaznaczając, że wyjazd na mistrzostwa do Bratysławy nie udałby się, gdyby nie wsparcie finansowe udzielone przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Pod koniec sierpnia Tomasz Obrycki reprezentował KS Elbrus Łomża w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich się w Rzeszowie. W kategorii wiekowej Tomasza udział wzięło 115 chłopców. Do rozegrania przez dwa dni było 11 partii. 
- Tomasz do ostatniej partii walczył o tytuł Mistrza Polski – podkreślają szachiści wskazując, że w Turnieju zdobył łącznie  9 pkt. (9 wygranych, 2 przegrane). Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Do zwycięzcy zabrakło mu 1 punktu, a do wicemistrza tylko 0,5 pkt.  

Niedawno w Wasilkowie odbyły się Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy podlasko-lubelskiej do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików w 2020 roku w kategorii chłopców do lat 9. Tomasz Obrycki grając z chłopcami starszymi od siebie o rok pewnie wygrał  turniej zdobywając 7,5 punktów na 9 możliwych. Dzięki temu wynikowi uzyskał Klasę Sportową. Szachiści z Elbrusa podkreślają, że w turnieju nie przegrał żadnej partii - wygrał 6, a 3 zremisował. 

- Jeżeli talent Tomka nadal będzie się rozwijał w takim tempie, to niewątpliwie jeszcze wielokrotnie zawodnik łomżyńskiego klubu przysporzy wiele radości z odniesionych wyników nie tylko swojemu trenerowi, ale wszystkim sympatykom szachów w naszym mieście – podkreślają działacze  KS Elbrus Łomża.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę