Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Krawczyńska ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Srebrny medal w biegu na 600 metrów wywalczyła Martyna Krawczyńska podczas rozegranych w Tarnowie Mistrzostw Polski Młodzików. Zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża , ustanowiła przy tym nowy rekord życiowy 1:35,87.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski prezes  klubu przez pierwszą połowę dystansu Martyna biegła zablokowana na piątej pozycji. Po minięciu linii 300 metrów udało się jej błyskawicznie przesunąć na drugą pozycję i na ostatniej prostej zaatakować prowadzącą faworytkę Lenę Suchowolak (1:35,43-UKS Filipides Teresin), która z trudem, ale jednak atak odparła. Różnice na mecie pomiędzy pierwszą trójką nie były duże bo trzecia Milena Thamm (MKS-MOS Katowice) uzyskała 1:36,15. 

Martyna Krawczyńska jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, lekką atletykę trenuje  od lipca ubiegłego roku (wcześniej grała w piłkę nożną) i teraz zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. 
- Na mecie były z tej okazji  łzy szczęścia i radości. Mamy nadzieję, że to dobry początek jej kariery lekkoatletycznej – mówi Korytkowski. 

Na bardzo dobrze zorganizowanych Mistrzostwach w Tarnowie startowali też inni reprezentanci Łomży. 9. w rzucie oszczepem (42,04m) był Dawid Wołyniec (Prefbet), a 14-ą lokatę w rzucie dyskiem (31,11m) wywalczyła Natalia Wrzesińska (UKS Liceum Sportowe). W sprincie na 100m Maji Łyskowkiej trafiły się najgorsze warunki z czterech serii  (wiatr -2,1) i zamiast awansu do finału musiała zadowolić się 17-tą lokatą (13,00 sek.). W rzucie dyskiem Piotr Bagiński walcząc ze starszymi o rok kolegami wywalczył 18 lokatę (38,53m).

- Medal Martyny jest 141 krążkiem z Mistrzostw Polski wywalczonym przez zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Miasto Tarnów jest 37 miejscowością, w której zdobyliśmy te cenne „krążki” – podkreśla Andrzej Korytkowski przypominając, że w tym roku mija 20 lat istnienia klubu. 

      

Foto: Martyna Krawczyńska
Foto: Dawid Wołyniec
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Andrzej Korytkowski i Martyna Krawczyńska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę