Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Ósmy sezon ligi już za nami

Jarosław Kotowski, Karol Bikowski i Marcin Czerwiński oraz para Jarosław Kotowski-Krzysztof Bułkowski to zwycięzcy odpowiednio pierwszej, drugiej, trzeciej oraz ligi deblowej w ósmym już roku funkcjonowania Łomżyńskiej Ligi Tenisowej. Impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywała się od kwietnia do końca sierpnia na kortach Skate Parku na osiedlu Perspektywa.

Do ligi singlowej zgłosiło się tym razem 43 zawodników, którzy tak jak w poprzednich latach podzieleni zostali na trzy grupy. W najwyższej klasie rozgrywkowej, w której grali najlepsi tenisiści-amatorzy, walka o zwycięstwo toczyła się niemal do samego końca. O pierwszej miejsce rywalizowali zwycięzca poprzedniej edycji I ligi i najbardziej jej utytułowany zawodnik w historii, Krzysztof Bułkowski oraz mistrz tych rozgrywek z 2017 roku, Jarosław Kotowski. Obaj zgodnie wygrali wszystkie swoje spotkania i o końcowym tryumfie zadecydowało bezpośrednie starcie. Tutaj ku zaskoczeniu wielu lepszy okazał się Kotowski i to on zapisał na swoje konto drugie zwycięstwo w lidze. Trzecie miejsce przypadło w udziale Robertowi Sokołowskiemu, który powrócił do gry po dwóch latach przerwy. Na drugim biegunie znaleźli się Marcin Pieńkowski, Dariusz Śmiechowski i Jacek Dobrzański, którzy nie zdołali się utrzymać i w przyszłym sezonie zagrają na drugim poziomie rozgrywkowym. Ten ostatni walczył o pozostanie w I lidze w barażach, ale okazał się słabszy od czwartego zawodnika II ligi, Mariusza Sierzputowskiego. Oprócz niego awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyli bezkonkurencyjny Karol Bikowski oraz Wojciech Kowalewski i Krzysztof Narewski. Niestety w trakcie sezonu z walki w lidze wycofało się trzech zawodników. Dzięki temu nikt nie był zagrożony bezpośrednim spadkiem, a Robert Głażewski, który zajął ostatnie miejsce miał szansę na pozostanie w drugiej lidze po meczach barażowych. Niestety tej szansy nie wykorzystał ulegając w dwóch bardzo wyrównanych, niezwykle dramatycznych spotkaniach Marcinowi Jasionkowi. Ten dołączył do najlepszego w III lidze Marcina Czerwińskiego, Marcina Laskowskiego i Michała Markowskiego, którzy stanęli na podium na najniższym poziomie rozgrywkowym Łomżyńskiej Ligi Tenisowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym sezonie rozegrana została także liga deblowa. W tych rozgrywkach najlepsza okazała się para Kotowski/Bułkowski, która wygrała wszystkie swoje spotkania, a w tym decydującym, trwającym ponad 2,5 godziny, pokonała mistrzów z poprzedniego roku Tadeusza Olszewskiego i Krzysztofa Chełstowskiego. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast duet Bikowski/Skrodzki - Uważam, że mamy za sobą kolejny bardzo udany sezon tenisowy. Oprócz cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem ligi na kortach Skate Parku zorganizowaliśmy otwarte turnieje - singlowy i deblowy, a także daliśmy możliwość bezpłatnej nauki tenisa młodzieży szkolnej, która pozostała w Łomży w okresie wakacyjnym - przyznaje Lech Malinowski, sekretarz Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łomży, który jest od lat organizatorem imprez na kortach zlokalizowanych na osiedlu Perspektywa.

Klasyfikacje końcowe VIII sezonu Łomżyńskiej Ligi Tenisowej:
I liga
1. Jarosław Kotowski
2. Krzysztof Bułkowski
3. Robert Sokołowski
4. Tomasz Pisarski
5. Tadeusz Cieśluk
6. Mariusz Galiński
7. Artur Skrodzki
8. Damian Gardocki
9. Piotr Klewicki
10. Zbigniew Zaremba
11. Jacek Dobrzański
12. Marcin Pieńkowski
13. Dariusz Śmiechowski

II liga
1. Karol Bikowski
2. Wojciech Kowalewski
3. Krzysztof Narewski
4. Mariusz Sierzputowski
5. Dariusz Narewski
6. Jarosław Florczyk
7. Mariusz Zachłowski
8. Tadeusz Siwik
9. Tomasz Skrzecz
10. Bartosz Cyndzas
11. Robert Głażewski

III liga
1. Marcin Czerwiński
2. Marcin Laskowski
3. Michał Markowski
4. Marcin Jasionek
5. Karol Szymański
6. Piotr Popko
7. Jacek Kicała
8. Jacek Fronc
9. Andrzej Kłopotowski
10. Robert Bagiński
11. Karol Zabielski
12. Bartosz Murat
13. Krzysztof Miluski
14. Krzysztof Skrodzki
15. Bartosz Ciuchnicki

Liga deblowa
1. Krzysztof Bułkowski/Jarosław Kotowski
2. Tadeusz Olszewski/Krzysztof Chełstowski
3. Karol Bikowski/Artur Skrodzki
4. Leszek Klepacki/Janusz Wilczewski
5. Mariusz Galiński/Tadeusz Siwik
6. Wojciech Kowalewski/Robert Głażewski
7. Dariusz Śmiechowski/Antoni Śmiechowski
8. Krzysztof Narewski/Tomasz Przybyszewski

is

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę