Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Prefbet Śniadowo” Łomża najlepszy w Polsce

Zwycięstwem i rekordową zdobyczą 79,5 pkt. zakończyła się wyprawa młodych zawodników „Prefbet” na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Białegostoku. - Nasi zawodnicy zwyciężyli nie tylko w mistrzostwach makroregionu podlasko-lubelskiego, ale z pośród 317-tu klubów z całej Polski podzielonych na 8 makroregionów uzyskali najwięcej punktów – cieszy się Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża dodając, że lekkoatleci tego klubu wywalczyli 15 medali (6 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe) wygrywając klasyfikację medalową w makroregionie.

- Nasi lekkoatleci są bezkonkurencyjni w Polsce już po raz czwarty  z rzędu w tej kategorii (2 x przełaj i 2 x na stadionie) – przekazuje Korytkowski. - Oprócz zawodników „Prefbet Śniadowo” Łomża bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci UKS Liceum Sportowe Łomża i Narew Kurpiewski Łomża, którzy odpowiednio zdobyli 9 i 2 medale oraz 26 i 16 punktów. Po zsumowaniu punktów 3 naszych klubów Łomża zdobywa 122,5 pkt. Co jest również najlepszym wynikiem wśród wszystkich miast w Polsce. Jestem mega szczęśliwy, wynik 79,5 pkt jest bodajże najlepszym w historii Polski w tej kategorii (jeśli się nie mylę), na pewno ja nie słyszałem, aby ktoś uzyskał więcej – podaje Korytkowski zwracając uwagę, że wyniki 77 czy 76, lub nasz z 2018 roku -74,5, bywały. - Szczególne podziękowania należą się młodzieży oraz wszystkim trenerom klubowym bo bez nich byłoby znacznie mniej dobrych wyników. Wszystkie dzieciaki zasługują na pochwałę, a dodatkowo chciałbym wyróżnić podwójnych medalistów. Martynę Krawczyńską, która w samotnym biegu uzyskała 3:04,67 na 1000m, a drugie złoto zdobyła  w sztafecie 4x100 oraz Rafała Konobrockiego dwukrotnie drugi na 100 i 300 m. Rafał trenuje zaledwie od 17 sierpnia – dodaje Korytkowski.

Najlepsi zawodnicy w dniach 21-22 września wystartują w Mistrzostwach Polski w Tarnowie, gdzie będą walczyć o medale i rekordy życiowe (bez punktów).

Ciekawsze wyniki uzyskane przez zawodników łomżyńskich klubów:
1. Krawczyńska Martyna (Prefbet) 1000m-3:04,67 rek. żyć
1. 4x100 Łyskowka, Krawczyńska, Grabowska, Karwowska (Prefbet) 52.58 sek.
1. Natalia Wrzesińska (Liceum Sportowe) dysk 35,26m rek. żyć
1. Dawid Wołyniec (Prefbet) oszczep 43,98m rek. żyć
1. Zuzanna Grochowska (Prefbet) chód 21:10,90
1. Piotr Bagiński (Prefbet) dysk 39,93m rek. żyć
2. Maciej Antoniuk (Narew) dal 5,74m rek. żyć
2. Rafał Konobrocki (Prefbet) 100m - 11,91
2. Rafał Konobrocki (Prefbet) 300m 37,70 rek. żyć

Czołówka Polski drużynowo
1. „PREFBET Śniadowo” Łomża 79,5 pkt
2. KS PODLASIE Białystok 58,5pkt
3. UKS Błyskawica Domaniewice 47 pkt.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę